Німеччина виділяє Україні 150 млн євро на «зелену» енергетику — Шурма

Німеччина виділяє Україні 150 млн євро на «зелену» енергетику. Фото: renewables.dtek.com

Німеччина виділяє Україні 150 млн євро на «зелену» енергетику й готова надати на ці цілі ще 1 млрд євро.

Про це повідомив заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма в опублікованому в понеділок інтерв'ю агенції «РБК-Україна».

«Німеччина готова запропонувати низку програм. І вже запропонувала фінансування програм «зеленої» трансформації. За першими 150 млн євро, які вони виділяють, партнером буде Укргазбанк. Якщо ми успішно запустимо цю програму, то вже готовий другий транш на 1 млрд євро, який буде виділено після того, як ми успішно і прозоро зуміємо адмініструвати перші 150 млн євро», — розповів Шурма.

Збільшення видобутку газу

За словами Шурми, Україна розраховує за три роки наростити видобуток газу на 3 — 5 млрд кубометрів.

«У нас є оцінка ресурсів і запасів на родовищах. Треба пройти певний процес: зробити сейсміку, розвідувальне буріння, потім промислове буріння. Три роки — це достатній резерв часу, щоб вийти на такі обсяги видобутку», — вважає заступник глави Офісу президента.

Водночас, за його словами, є чітке розуміння того, «на яких родовищах, якими компаніями це можна зробити».

На його думку, для видобутку 1 млрд кубометрів газу потрібно буде приблизно $1 млрд. «Але це переважно інвестиції приватних компаній», — стверджує Шурма.

Як Україна купуватиме газ

Україна веде переговори з різними постачальниками газу на наступний опалювальний сезон, але Росія як постачальник не розглядається. «Переговори йдуть із різними постачальниками. Росії з-поміж них немає», — сказав Шурма.

За його словами, питання закупівлі газу порушується й обговорюється з різними контрагентами.

«Гадаю, що в найближчі місяць — два буде остаточно погоджено стратегію закупівлі газу, і НАК («Нафтогаз України» — The Page) складе збалансований портфель довгострокових і спотових контрактів, до того ж із дуже різних джерел», — зазначив заступник глави Офісу президента.

Фінансування закупівель здійснюватиметься за допомогою комерційних інструментів, як-от облігації, кредити чи кредити під фінансові гарантії.

«Відпрацьовуємо всі варіанти, а держбюджет — це крайній варіант», — пояснив Шурма.

Як повідомлялося, «Нафтогаз України» в січні 2022 року імпортував 176 млн кубометрів газу й до початку травня планує імпортувати ще 1,1 млрд кубометрів палива.

Читати на The Page