Німеччина виділяє Україні 150 млн євро на «зелену» енергетику й готова надати на ці цілі ще 1 млрд євро.
Про це повідомив заступник глави Офісу президента України Ростислав Шурма в опублікованому в понеділок інтерв'ю агенції «РБК-Україна».
«Німеччина готова запропонувати низку програм. І вже запропонувала фінансування програм «зеленої» трансформації. За першими 150 млн євро, які вони виділяють, партнером буде Укргазбанк. Якщо ми успішно запустимо цю програму, то вже готовий другий транш на 1 млрд євро, який буде виділено після того, як ми успішно і прозоро зуміємо адмініструвати перші 150 млн євро», — розповів Шурма.
Збільшення видобутку газу
За словами Шурми, Україна розраховує за три роки наростити видобуток газу на 3 — 5 млрд кубометрів.
«У нас є оцінка ресурсів і запасів на родовищах. Треба пройти певний процес: зробити сейсміку, розвідувальне буріння, потім промислове буріння. Три роки — це достатній резерв часу, щоб вийти на такі обсяги видобутку», — вважає заступник глави Офісу президента.
Водночас, за його словами, є чітке розуміння того, «на яких родовищах, якими компаніями це можна зробити».
На його думку, для видобутку 1 млрд кубометрів газу потрібно буде приблизно $1 млрд. «Але це переважно інвестиції приватних компаній», — стверджує Шурма.
Як Україна купуватиме газ
Україна веде переговори з різними постачальниками газу на наступний опалювальний сезон, але Росія як постачальник не розглядається. «Переговори йдуть із різними постачальниками. Росії з-поміж них немає», — сказав Шурма.
За його словами, питання закупівлі газу порушується й обговорюється з різними контрагентами.
«Гадаю, що в найближчі місяць — два буде остаточно погоджено стратегію закупівлі газу, і НАК («Нафтогаз України» — ) складе збалансований портфель довгострокових і спотових контрактів, до того ж із дуже різних джерел», — зазначив заступник глави Офісу президента.
Фінансування закупівель здійснюватиметься за допомогою комерційних інструментів, як-от облігації, кредити чи кредити під фінансові гарантії.
«Відпрацьовуємо всі варіанти, а держбюджет — це крайній варіант», — пояснив Шурма.
Як повідомлялося, «Нафтогаз України» в січні 2022 року імпортував 176 млн кубометрів газу й до початку травня планує імпортувати ще 1,1 млрд кубометрів палива.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю