Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Мінпраці Німеччини веде переговори з працевлаштування українців у сільському господарстві

Міністерство праці ФРН веде переговори з працевлаштування громадян України на сезонні роботи в німецькому агропромі.

У Мінпраці ФРН зазначили, що наразі правових підстав для працевлаштування українських заробітчан у сільському господарстві Німеччини поки що немає, передає «Укрінформ».

«Міністерство веде попередні переговори з Україною щодо працевлаштування на сезонні роботи в сільському господарстві. Наразі сезонне працевлаштування українців можливе лише в рамках відпустки або стажування студентів», — повідомили у відомстві на запит агентства.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Таких «робочих на час відпустки» у 2018 році було зареєстровано 11 838 осіб (з них 7 053 в агропромисловому комплексі), у 2019 році було 19 180 працівників (9 594 в АПК), за перші 9 місяців 2020 року — 18 301 людина (зокрема 10 285 в АПК).

Прогнозувати ситуацію цього року з огляду на пандемію в міністерстві не беруться. Формат безвізу наразі не працює через противірусні обмеження.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Проте працевлаштування сезонних працівників в АПК є можливим, але тільки в межах посередницьких договорів. Цього року ФРН уклала пілотну угоду про працевлаштування сезонних працівників в АПК із Грузією, наступними будуть працівники з України.

Угода передбачає, як порівняти із загальним правом на в'їзд робітників до Німеччини, значно спрощені правила в'їзду за умови, що тривалість роботи не перевищує 90 днів у період 180 днів.

Крім договору, потрібен дозвіл на роботу від державної адміністрації зайнятості в Німеччині та Федерального агентства зайнятості (ВА) для певних категорій працівників.

ВА перевіряє умови працевлаштування, як-от заробітна плата, яка не має бути нижчою, ніж у місцевих працівників. Дозвіл видається швидко, віза не потрібна. За договором зможе працювати фіксована кількість сезонних робітників.

Контекст. ФРН має велику потребу в сезонних працівниках в АПК. Відповідні робочі місця вже в недалекому майбутньому не покриватимуться пропозиціями робочої сили з країн Центральної та Східної Європи. Однак наразі сезонні працівники з третіх країн усе ще становлять невелику групу від загальної їхньої кількості.

Торік ФРН дозволила приїзд до країни у квітні — травні 80 тис. сезонних працівників із Центральної Європи для порятунку весняного врожаю. Переважно то були громадяни Польщі та Румунії. Середня потреба в помічниках у німецькому агросекторі оцінюється в 300 тис. осіб.

Коментарі

Всі новини