Після карантину Україну очікує масовий виїзд людей за кордон — Асоціація працевлаштування

Щойно закінчиться карантин і відновить роботу міжнародний транспорт, Україну чекає нова хвиля трудової міграції, причому набагато потужніша за ту, яка була упродовж минулих років.

«У зв'язку з карантином масова трудова міграція фактично зупинилася. Але якщо порівнювати з тим, скільки громадян виїжджало рік тому, то це становить кілька відсотків від показника», — пише у себе у facebook президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За його словами, Польща залишається найбільш легким варіантом виїхати за кордон на роботу чи навіть і зовсім залишитися там жити. Зараз Польща розпочала новий етап програми із захисту економіки, і майже 670 тис. підприємств отримують кредити на дуже пільгових умовах.

Telegram Logo

«За умови, що ці підприємства пропрацюють щонайменше рік після отримання цього кредиту, 75% загальної суми вони зможуть не повертати державі», — повідомив Василь Воскобойник.

На відміну від України, де промислові підприємства ріжуть на метал, основні фонди зарубіжних підприємств залишаються недоторканими, а уряди європейських країн підтримують заводи та звичайних громадян.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На думку економіста Олексія Куща, існують три основні групи людей, які їдуть за кордон. Це підприємці, які відкрили в Європі свою справу. Вони мають посвідку на проживання та дозвіл на підприємницьку діяльність. Вони можуть офіційно брати кредити у місцевих банках під 1-2%.

Також це фахівці у сфері інтелектуальної праці: інженери, лікарі, вчені, які виїхали за кордон через високі довгострокові стандарти життя, та сезонні мігранти. Україна назавжди втратить цих людей, і тут не спрацюють навіть кредитні програми.

«Працівник, який їде на будівництво в Польщу за €2000, який хоче збирати фрукти за €1000, не повернеться в Україну, щоб відкрити перукарню за кредитні кошти», — говорить Кущ.

Як відомо, дефіцит кадрів на ринку праці України продовжить посилюватися через демографічну «яму» 90-х років минулого століття та високу трудову міграцію за кордон.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини