Щойно закінчиться карантин і відновить роботу міжнародний транспорт, Україну чекає нова хвиля трудової міграції, причому набагато потужніша за ту, яка була упродовж минулих років.
«У зв'язку з карантином масова трудова міграція фактично зупинилася. Але якщо порівнювати з тим, скільки громадян виїжджало рік тому, то це становить кілька відсотків від показника», — пише у себе у facebook президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
За його словами, Польща залишається найбільш легким варіантом виїхати за кордон на роботу чи навіть і зовсім залишитися там жити. Зараз Польща розпочала новий етап програми із захисту економіки, і майже 670 тис. підприємств отримують кредити на дуже пільгових умовах.
«За умови, що ці підприємства пропрацюють щонайменше рік після отримання цього кредиту, 75% загальної суми вони зможуть не повертати державі», — повідомив Василь Воскобойник.
На відміну від України, де промислові підприємства ріжуть на метал, основні фонди зарубіжних підприємств залишаються недоторканими, а уряди європейських країн підтримують заводи та звичайних громадян.
На думку економіста Олексія Куща, існують три основні групи людей, які їдуть за кордон. Це підприємці, які відкрили в Європі свою справу. Вони мають посвідку на проживання та дозвіл на підприємницьку діяльність. Вони можуть офіційно брати кредити у місцевих банках під 1-2%.
Також це фахівці у сфері інтелектуальної праці: інженери, лікарі, вчені, які виїхали за кордон через високі довгострокові стандарти життя, та сезонні мігранти. Україна назавжди втратить цих людей, і тут не спрацюють навіть кредитні програми.
«Працівник, який їде на будівництво в Польщу за €2000, який хоче збирати фрукти за €1000, не повернеться в Україну, щоб відкрити перукарню за кредитні кошти», — говорить Кущ.
Як відомо, дефіцит кадрів на ринку праці України продовжить посилюватися через демографічну «яму» 90-х років минулого століття та високу трудову міграцію за кордон.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також