Facebook Pixel

Тільки 9% українців, які сезонно працювали за кордоном, не хочуть туди повертатися — опитування OLX

Майже 80% українців, у яких є бажання повернутися на заробітки за кордон, хочуть отримувати більше за $1 тис, 10% розраховують отримувати щоменше $2 тис, а 21% готові працювати за зарплату, яка менша за $1 тис. Про це свідчать результати опитування OLX Робота.

Серед усіх опитаних, які виїжджали за кордон на сезонні заробітки, тільки 9% не хочуть туди повертатися.

Чому українці їдуть на заробітки?

Она з причин виїзду на заробітки — маленька зарплата в Україні, нестабільна економічна ситуація і незахищеність в країні.

50% респондентів, які не хочуть повертатися на заробітки, зазначили, що головна причина такого небажання — психологічний дискомфорт через віддаленість від рідних.

Яка географія сезонної міграції?

Найпопулярнішими напрямками для сезонної роботи за кордоном стали Польща, Росія та Чехія. Серед країн, куди українці хотіли б повернуться, — США (82%) і Німеччина (78%). Найменш привабливими країнами, куди б хотіли поїхали знову, заробітчани назвали Росію, Литву і Великобританію.

Quote«США стали країною, яка найбільше вразила українських заробітчан, які бажають працевлаштуватися за кордоном знову. 37% зазначили, що робота повністю виправдала їхні очікування, а 24% — що перевершила. Також українцям сподобалось працювати в Болгарії та Німеччині. Більшість працівників, які були розчаровані, повернулися із заробітків з Росії, їх 13%», — йдеться у результатах опитування.

До топ-5 країн, де ще планують працювати українці, входять: Німеччина, Польща (опитані хотіли б повернутися туди через близькість країни до України і схожий менталітет), Чехія, Швеція та Ізраїль.

На які фактори перед працевлаштуванням звертають увагу заробітчани?

Головні фактори, на які звертають увагу перед сезонним працевлаштуванням ті, хто планує повернутися, — своєчасна виплата заробітної плати, хороше ставлення до співробітників, офіційне працевлаштування та безпечні умови праці.

Українці, які повертатися не хочуть, звертають увагу більш за все на своєчасну виплату зарплати і хороше ставлення роботодавця. Далі йдуть фінансова стабільність, можливість додаткового заробітку та нормований робочий день.

До 64% респондентів, які працювали за кордоном, роботодавці ставилися добре. Але кожен третій з тих, хто хоче повернуться, зазначив, що мав конфлікти на роботі.

Які зарплати отримують українці за кордоном?

Третина українців, які працювали на сезонних роботах і не хочуть повертатися туди, отримували понад $1 тис, з них половина заробляли до $1,2 тис.

Майже 32% сезонних працівників отримували від 700 до $1 тис доларів, а 18% заробляли близько $500-$700.

Інфографіка OLX

Інфографіка OLX


Подякувати 🎉