ФРН напередодні візиту канцлера Ангели Меркель передала Україні партію вакцини AstraZeneca, яка налічує 1,5 млн доз. Про це повідомило посольство Німеччини в Україні в Twitter.
Посольство говорить про передачу вакцини, не розкриваючи комерційної складової. Швидше за все, мова йде про продаж за собівартістю (за ціною закупівлі). Справа в тому, що ряд європейських країн замовили великі об'єми вакцин. При нинішніх темпах вакцинації в цих країнах стає зрозуміло, що значна частина препаратів не буде використана до закінчення їхніх термінів зберігання. Тому потрібно вирішувати, що з ними робити.
У лютому повідомлялося, що Європейська комісія допоможе Польщі перепродати 1,2 млн доз вакцини AstraZeneca Україні. Про це заявив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс. За його словами, закупівельна угода Євросоюзу дозволяє перепродати вакцини на неприбутковій основі. Україна вже почала отримувати цю вакцину.
Відзначимо, що AstraZeneca — це векторна вакцина проти коронавірусу, вироблена в Євросоюзі, Великобританії, Південної Кореї та Індії. Вакцина, виготовлена в ЄС, має торгову марку Vaxzevria, в Південній Кореї — AstraZeneca-SKBio, а в Індії — Covishield.
У МОЗ України запевнили, що вакцини AstraZeneca, вироблені на різних майданчиках, є взаємозамінними, оскільки їхня технологія виробництва і склад ідентичні.
Контекст. Згідно даним Міністерства охорони здоров'я, до України на сьогоднішній день поставлено 17,06 млн доз вакцин (без урахування останньої партії з ФРН). Використано лише 8,17 млн. Таким чином, залишки складають 8,86 млн доз.