Facebook Pixel

НБУ з травня почне видавати банкам довгострокові кредити рефінансування

Національний банк планує провести перший аукціон з рефінансування у першій половині травня 2020 року. Довгострокові кредити рефінансування будуть вводити на п'ять років, підлаштовуючись під плаваючу ставку і під таку саму заставу, що й тендерні позики.

Про це повідомив глава регулятора Яків Смолій на брифінгу 23 квітня, передає агентство «Інтерфакс-Україна». За його словами, відповідну підготовку вже завершують.

Глава Нацбанку (НБУ) заявив, що цей інструмент буде гарантією достатньої ліквідності в банківській системі, якщо ситуація з настроями учасників фінансового ринку стане гіршою.

«Ми розраховуємо, що фінустанови використовуватимуть інструмент для того, щоб більш активно кредитувати проєкти, які потребують довгострокового фінансування, а саме інфраструктурні. З наступного тижня Нацбанк також розширить з 30 до 90 днів строк надання рефінансування на тендерах, які проходять щотижня».

Яків Смолій

Яків Смолій

Колишній голова Національного банку України

Смолій також зазначив, що НБУ розширюватиме список прийнятної застави для того, щоб банки залучали гроші за стандартним інструментам і підтримували ліквідність. Крім цього, регулятор також замислюється над тим, щоб включити в заставний пул корпоративні облігації, які випускалися під держгарантії, а також муніципальні.

«НБУ закінчує роботу над інструментом процентного свопу. Його можуть використовувати банки для того, щоб мінімізувати процентний ризик. Вважаю, що це буде доступним у другому кварталі 2020 року», — додав Смолій.

Заступник голови НБУ Олег Чурій додав, що регулятор хоче ввести деякі обмеження щодо обсягу залучення коштів завдяки процентному свопу. Проте в інструменти тендерного та довгострокового рефінансування Нацбанк не вводитиме такі обмеження.

Quote«Єдиним обмеженням може стати наявність ліквідної застави», — зазначив Чурій.

Він також додав, що банки можуть використовувати кошти, які залучать за рахунок рефінансування для підтримки довгострокової ліквідності реального сектора або для купівлі цінних паперів уряду.

Контекст. З 19 березня НБУ змінив операційний дизайн монетарної політики, щоб надати фінустановам велику гнучкість в управлінні своєю ліквідністю для реагування на підвищену турбулентність на фінансових ринках.

Нацбанк надав 17 квітня семи банкам рефінансування в обсязі 963,2 млн грн на строк 28 днів за результатами проведення тендеру з підтримки ліквідності. Кошти надані банкам під 10% річних.

Подякувати 🎉