Facebook Pixel

НБУ вирішив додатково підтримати банки та позичальників на період карантину

Нацбанк вирішив продовжити ряд антикризових заходів і запровадити нові для підтримки банківського сектору та економіки на час дії обмежувальних заходів, зокрема посиленого карантину (з 8 до 24 січня 2021 року).

«Наші дії дозволять знизити регуляторне навантаження на банки та подбати про ті галузі економіки і позичальників, які найбільше постраждають від посилених карантинних заходів», — сказав голова НБУ Кирило Шевченко.

Банкам дозволено не поширювати окремі ознаки дефолту по кредитах, які будуть реструктуризовані:

  • до 30 квітня 2021 (включно) для боржників — фізичних осіб;
  • до 31 травня 2021 для боржників — юридичних осіб.

Реструктуризація не повинна погіршувати умови для позичальника та призводити до підвищення ефективної процентної ставки. Банки не повинні встановлювати комісії за реструктуризацію. Реструктуризацію рекомендується проводити дистанційно. Для її проведення позичальники — юридичні особи повинні надати підтвердження фактів зниження доходів або зупинки роботи. Банки застосовують до середнього і великого бізнесу індивідуальний підхід при реструктуризації з урахуванням звітності та перспектив відновлення, до фізичних осіб — оцінку на портфельній основі (крім іпотечного та автокредитування).

Також банкам дозволено:

  • не посилювати клас позичальника з урахуванням інформації з кредитного реєстру — до 29 квітня 2021;
  • не проводити переоцінку та перевірку стану заставного майна — до 30 березня 2021;
  • не враховувати при оцінці боржників-бюджетних установ виконання показників бюджету за 2020 і 2021 роки — до 4 січня 2023 року.

У частині реструктуризації заборгованості виробників «зеленої» електроенергії банкам дозволено не застосовувати окремі ознаки дефолту, якщо реструктуризації будуть проведені до 30 квітня 2021 (раніше — до 28 лютого).

В частині управління проблемними активами банки вправі визначити та встановити в стратегії управління ними цільовий рівень непрацюючих кредитів на 2021 рік із урахуванням очікуваних економічних наслідків карантину й обмежень у короткостроковому періоді.

Ці та інші заходи передбачені постановою правління НБУ № 160, яка набирає чинності 22 грудня.

Додатково. За підсумками останніх двох робочих тижнів Нацбанк викупив на міжбанківському валютному ринку в золотовалютні резерви $378,6 млн для стримування зміцнення курсу гривні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉