НАТО продовжує підтримувати Україну та зміцнювати її обороноздатність. Про це йшлося на засіданні ради Україна-НАТО в середу, 28 серпня 2024 року.
Рада зібралась після жорстоких авіаударів росії по українських цивільних та інфраструктурі на початку цього тижня.
«Україна продовжує щодня перехоплювати російські ракети, рятуючи незліченну кількість життів. Але здатність України підтримувати свою оборону потребує збільшення поставок і підтримки. Після останнього російського нападу члени Альянсу сьогодні знову підтвердили, що збільшують свою військову допомогу Україні. Ми повинні продовжувати забезпечувати Україну технікою та боєприпасами, необхідними для захисту від вторгнення Росії. Це життєво важливо для здатності України продовжувати боротьбу», – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який головував на зустрічі.
Зустріч ради НАТО 28 серпня проходила на рівні послів і була скликана на прохання України. Міністр оборони України Рустем Умєров поінформував союзників по відеозв’язку про поточну безпекову ситуацію та першочергові потреби в спроможності.
Члени Альянсу нагадали, що у липні на саміті НАТО країни-учасниці оголосили, що надішлють Україні додаткові стратегічні системи протиповітряної оборони, включно з більшою кількістю батарей Patriot. Також на саміті члени Альянсу погодилися, що нададуть щонайменше 40 млрд євро допомоги у сфері безпеки в 2025-му. Нове командування НАТО, яке почне працювати у вересні, візьме на себе завдання технічної допомоги.
Рада Україна-НАТО була створена на саміті НАТО в липні 2023 року і слугує форумом для спільних консультацій, прийняття рішень і діяльності між НАТО та Україною. На засіданнях ради зазвичай присутні посли країн-членів НАТО та українські офіційні особи.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства