Facebook Pixel

НАТО остаточно ухвалив €40 млрд для фінансування армії України на 2025

Країни НАТО остаточно підтвердили, що протягом 2025 року виділять €40 млрд військової допомоги Україні. Члени альянсу також пообіцяли переоцінити внески на майбутніх самітах НАТО, починаючи з саміту в Гаазі у 2025-му. Про це йдеться у декларації за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні 9-11 липня 2024 року.

Quote«Ми підтверджуємо нашу рішучість підтримувати Україну в розбудові сили, здатної перемогти російську агресію сьогодні та стримати її в майбутньому. Для цього ми надамо мінімальне базове фінансування у €40 млрд на 2025 рік, щоб забезпечити стійкий рівень допомоги з питань безпеки для України, беручи до уваги потреби України», – йдеться у спільній заяві країн НАТО.

Яку військову допомогу НАТО надаватиме Україні у 2025

Зобов’язання НАТО поширюється на витрати, пов’язані з наданням військового обладнання, допомоги та навчання для України, зокрема:

  • Закупівля військової техніки.
  • Матеріальна допомога.
  • Витрати на обслуговування, логістику та транспортування військової техніки.
  • Витрати на військову підготовку для української армії.
  • Оперативні витрати на надання військової підтримки.
  • Інвестиції та підтримка оборонної інфраструктури та ОПК України.
  • Усі внески до трастових фондів НАТО для України, включно з нелетальною допомогою.

Країни-члени НАТО планують пропорційно розділити між собою внески, у тому числі з урахуванням своєї частки ВВП. Також члени альянсу заручилися продовжувати надавати Україні політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку.

Нагадаємо, 10 липня 2024 року на Саміті НАТО стало відомо, що президент США Джо Байден та лідери інших держав-членів НАТО готові оприлюднити нову допомогу та підтвердити зобов’язання щодо членства України.

Подякувати 🎉