Facebook Pixel

В Україні вдвічі більше корозійного капіталу (зокрема олігархічного), ніж конструктивного

В Україні вдвічі більше корозійного капіталу (зокрема олігархічного), ніж конструктивного

В Україні вдвічі більше корозійного капіталу (зокрема олігархічного), ніж конструктивного

Частка внутрішнього приватного конструктивного капіталу в Україні становить близько 22%, натомість корозійного (включаючи бізнес олігархів) — близько 46%. Про це йдеться у дослідженні Центру економічної стратегії за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

За визначенням, яке пропонують експерти, корозійний капітал представляє непрозорі потоки капіталу без ринкової орієнтації, який може використовуватися для політичного тиску, впливу на економічну та соціальну сфери.

Скільки в Україні конструктивного капіталу і чому це важливо? (відео):

Майже половина від усього корозійного капіталу — це бізнес олігархів, решта — компанії, які, зокрема, мають непрозоре походження капіталу, порушують правила конкуренції або уникають сплати податків.

Корозійний капітал домінує в промислових секторах економіки:

  • металургія;
  • видобуток вугілля, нафти;
  • розподіл електроенергії та природного газу тощо.

Натомість конструктивний капітал — це бізнес, який ефективно управляється та слугує прозорим, орієнтованим на ринок та підзвітним цілям.

Такий капітал поширений у сферах, в яких вплив олігархів є малим, а саме IT, ритейл тощо.

Серед іншого капіталу — державна та комунальна власність (20%) і конструктивний іноземний капітал (12%).

Як розширити конструктивний капітал

Розширення конструктивного капіталу на інші сфери створить передумови для швидшого економічного зростання.

На думку опитаних керівників бізнесу, досягнути цього можна через встановлення єдиних правил гри для всіх учасників ринку та масштабну дерегуляцію, яка має суттєвий вплив на економічне зростання, підприємництво, інвестиції та підвищення конкурентоспроможності шляхом спрощення процесів та зменшення бюрократичних перешкод, створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу.

Крім того, бізнес наголосив і на інших постулатах розвитку українського конструктивного капіталу, а саме: захист прав власності, судова реформа, комплексна приватизація, митна реформа, страхування військових ризиків, передбачувана податкова політика, лібералізація тарифів, антикорупційна реформа, інтеграція в ЄС та НАТО, запровадження податку на виведений капітал, адаптація системи освіти до вимог ринку праці.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉