Facebook Pixel

Приватизація Волиньторфу: Печерський райсуд заблокував продаж підприємства

Печерський райсуд Києва заблокував приватизацію держпідприємства «Волиньторф». Все через конфлікт місцевої влади та бізнесу. 6 жовтня підприємство купило на аукціоні ТОВ «АГРОБІОСТАНДАРТ» за 212 млн грн.

Про це пише Інтерфакс.

Приводом для блокування «Волиньторфу» стала карна справа ДБР. Правоохоронці звинувачують посадовців Фонду держмайна у змові з керівництвом ТОВ «АГРОБІОСТАНДАРТ». Начебто вони умисно зменшили ціну «Волинторфу» на 100 млн грн за хабар:

Quote«Посадові особи ФДМ за попередньою змовою з власниками «Агробіостандарту» умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та/або юридичних осіб, всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, зловживають своїм службовим становищем шляхом відчуження (приватизації) цілісного майнового комплексу ДП «Волиньторф» на користь «Агробіостандарту», — йдеться у повідомленні суду.

За попередньою оцінкою ДБР, ринкова вартість об'єкта може становити 315-320 млн грн, а для її встановлення в рамках відкритої 19 жовтня кримінальної справи призначено комплексну судово-оціночну експертизу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції.

«Волиньторф»: яка позиція ТОВ «Агробіостандарт»

Компанія-покупець звинувачує комунальне підприємство «Волиньприродоресурс» і правоохоронців у корупційній спробі зірвати приватизацію.

«На сьогоднішній день ці корупціонери отримують щодня неправомірну вигоду в 500 тис. грн. Тобто кожен день прострочення приватизації — це 500 тис. грн», — заявив акціонер та інвестор «Агробіостандарту» Костянтин Бровченко на пресконференції в агентстві «Інтерфакс-Україна».

Також компанія розповіла, що несе збитки через блокування рішення:

Quote«На сьогоднішній день розмір збитків ТОВ «Агробіостандарт» становить майже 254,7 млн грн, і їх заподіяно діями слідчого та прокурора, оскільки компанія, сплативши всю суму, не може отримати у власність придбане майно», — йдеться в релізі.

Також Костянтин Бровченко розповів про конфлікт з Волинською обласною владою, а саме з керівництвом КП «Волиньприродресурс». Як вважає Бровченко, у такий спосіб «Волиньторф» без необхідних ліцензій змушений був працювати з «Волиньприродресурсом» на кабальних умовах, продаючи торф по 2 тис. грн за ринкової ціни 5 тис. грн, що на рік означає втрату майже 100 млн грн та дає покупцеві вигоду близько 500 тис. грн на день.

На думку акціонера «Агробіостандарту», «Волиньприродресурс» також планувало придбати «Волиньторф», однак за меншу ціну.

Бровченко заявив, що вже після торгів до нього звернувся директор КП Капустюк:

Quote«...Приїжджає до мене з пропозицією конкретною, що ми закриваємо всі кримінальні справи, ми автори цих кримінальних справ, ми закриваємо всі ваші проблеми, а ви віддаєте нам 50% своєї компанії. Тобто не вийшло у них відтягнути приватизацію, не вийшло зірвати приватизацію, не вийшло купити за три копійки на третьому, четвертому раунді. Ну, тоді ми вам створюємо проблематику і вирішуємо таким чином», — стверджує акціонер «Агробіостандарту».

Компанія вже звернулася по захист до президента країни, секретаря РНБО, Служби безпеки України.

«Волиньторф»: яка позиція Волинської облради

Депутати Волинської обласної ради стали на захист директора КП «Волиньприродресурс» Капустюка. 16 листопада вони більшістю звернулися до правоохоронців з метою перевірити діяльність «Агробіостандарту»:

Quote«Позиція депутатів Волинської обласної ради є незмінною — прибуткове ДП «Волиньторф» і надалі має належати державі та працювати на її користь та користь громад Волині, а не сумнівним компаніям з офшорними засновниками. Маємо сумніви у прозорості проведення аукціону щодо приватизації згаданого підприємства та придбання майна за доволі заниженою ціною. Відтак звертаємося до генерального прокурора, голови Служби безпеки України, директора Державного бюро розслідувань, директора Національного антикорупційного бюро України з вимогами:
Quoteперевірити бенефіціарних власників підприємства-покупця на наявність відкритих кримінальних проваджень щодо них особисто або в яких вони є фігурантами;
Quoteперевірити легальність та джерело походження коштів, які було сплачено ТОВ «Агробіостандарт» за приватизацію ДП «Волиньторф»;
Quoteперевірити наявність російського сліду у походженні коштів та учасників даної оборудки;
Quoteперевірити законність проведення приватизації ДП «Волиньторф» та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності», — йдеться у депутатському зверненні.

«Волиньторф»: Позиція Фонду держмайна

Фонд держмайна вважає, що приватизація була законною:

«Під час проведення аукціону підприємство було включено до переліку об`єктів малої приватизації. Проєкт рішення уряду про зупинення приватизації ДП «Волиньторф» та передачу його в управління Міністерства енергетики України не був ухвалений та не набув чинності. Інших законних підстав для скасування аукціону та припинення приватизації об’єкта не існувало. Відповідно до законодавства, стартова ціна об’єктів малої приватизації для продажу на аукціоні визначається на рівні балансової вартості активу», — йдеться в повідомленні.

Як підкреслили у ФДМУ, оголошення про проведення аукціону було опубліковано завчасно та у терміни, визначені законодавством, в електронній системі «Prozorro.Продажі», а також на всіх інформаційних ресурсах Фонду. Тому всі інвестори, зацікавлені в придбанні активу, мали змогу ознайомитись і з умовами аукціону, і з інформацією про об’єкт, а також ухвалити рішення про участь у приватизації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉