Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кінець епохи. Найстаріший банк світу провалив тестування та готується до поглинання

Найстаріший банк світу провалив стрес-тест: що на нього чекає. Фото: Flickr

Найстаріший банк світу провалив стрес-тест: що на нього чекає. Фото: Flickr

Минулого місяця Banca Monte dei Paschi di Siena — найстаріший банк у світі — був визнаний найслабшим кредитором у Європі. Банк також показав найгірші результати під час стрес-тесту. Це змусило італійський уряд зіткнутися з неприємною правдою: п'ятисотрічний період існування Monte dei Paschi добігає кінця.

Як пише The New York Times, на прохання Риму, UniCredit, один із найбільших банків Італії, наразі веде переговори про купівлю Monte dei Paschi за умови, що уряд залишить у себе всі прострочені кредити. Виконання умов, які виставив для купівлі UniCredit, може коштувати платникам податків 10 млрд євро.

Якщо операція відбудеться, Monte dei Paschi, заснований в 1472 році, ймовірно, продовжить існувати як торгівельна марка в банківських відділеннях у центральній Італії. Його клієнти, ймовірно, не помітять великої різниці, принаймні спочатку. Але, як зазначає видання, банк перестане бути самостійною організацією. Управління його операціями здійснюватиметься зі штаб-квартири UniCredit у Мілані, а не з домашнього офісу Monte dei Paschi у старому кварталі Сієни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Місто також постраждає від економічних проблем. Продаж банку, за попередніми підрахунками, призведе до скорочення до 5 тис. робочих місць, що становить третину від загальної кількості робочих місць. UniCredit відмовився коментувати можливі звільнення.

Титул найстарішого банку перейде до німецького Berenberg Bank, заснованого в 1590 році.

Контекст. Можливість виживання Monte dei Paschi була під сумнівом протягом багатьох років. Проблеми в банку почалися у 2008 році, коли він заплатив більше, ніж міг собі дозволити, за придбання конкурента та став третім за величиною банком Італії після Intesa Sanpaolo і UniCredit. У 2013 році, коли поліція вела розслідування щодо діяльності установи, глава відділу комунікацій Monte dei Paschi Девід Россі був знайдений мертвим у провулку. Правоохоронці вважають, що це було самогубство, але родина загиблого переконана, що чоловіка вбили через те, що він занадто багато знав.

У 2019 році більше десяти керівників Monte dei Paschi, Deutsche Bank і Nomura були засуджені за незаконне використання складних інструментів для приховування проблем італійського банку.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини