Facebook Pixel

Газові розгляди: «Нафтогаз» заборгував Фірташу 1 млрд грн

Дмитро Фірташ

Дмитро Фірташ

Структури Дмитра Фірташа не тільки не заборгували структурному підрозділу «Нафтогазу України» — «Укртрансгазу» 2 млрд грн — тепер «Нафтогаз» має повернути олігархові 1 млрд грн.

Господарський суд Львівської області 17 лютого відмовився задовольнити позов «Укртрансгазу» до «Львівгазу» (у справі №914/2579/19) про стягнення 1,15 млрд грн, зокрема заборгованості за послуги балансування обсягів природного газу в розмірі 972,5 млн грн.

Суд вирішив, що «вимоги, пов'язані з втратою вантажу під час транспортування в розподільних мережах, може пред'явити вантажовідправник (постачальник), а не оператор ГТС (позивач)» і що «втрата вантажу сталася за межами газотранспортної системи, й оператор ГТС до цього стосунку не має».

Telegram Logo

А вже 1 березня Північний апеляційний господарський суд частково задовольнив позов компанії «Дніпропетровськгаз Збут» до «Нафтогазу» в справі № 910/9617/20. Рішенням суду потрібно стягнути з відповідача на користь позивача 1 млрд грн, зокрема «суму безпідставно збережених коштів» у розмірі 966,4 млн грн.

Суд вирішив, що «через вимоги постанови [Кабміну] № 143 [від 07.03.2019] заборгованість за природний газ у межах норм споживання, визначених постановою [Кабміну] № 619 [08.06.1996], мала б бути відкоригована учасниками спірних відносин, зокрема АТ «НАК «Нафтогаз України», з огляду на пряму вказівку цієї постанови — не нараховувати заборгованість», тоді як «із матеріалів справи вбачається, що відповідач не виконав вимоги постанови № 143, заборгованість не відкоригував, унаслідок цих протиправних дій безпідставно набуті кошти не повернув, чим порушив права позивача».

За даними «Нафтогазу», на 09.03.2021 року заборгованість контрагентів компанії за природний газ становить приблизно 84,7 млрд грн, зокрема борг регіональних підприємств газзбуту — приблизно 23,6 млрд грн. Одним із найбільших боржників є компанія Фірташа «Дніпропетровськгаз Збут» — 2,1 млрд грн.

Засновником «Дніпропетровськгаз Збут» є «Дніпропетровськгаз», який входить до групи РГК (Регіональна газова компанія), пов'язаної з Дмитром Фірташем. «Львівгаз», «Чернівцігаз», «Івано-Франківськгаз» також входять до групи РГК.

«Укртрансгаз» входить до групи «Нафтогазу». Компанія забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, здійснює роботи з модернізації та будівництва магістральних газопроводів і об'єктів на них. До 1 січня 2020 року «Укртрансгаз» також управляв українською газотранспортною системою. Однак після завершення анбандлінгу цю функцію здійснює «Оператор ГТС».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини