«Нафтогаз Тепло», донька «Нафтогазу», планує витратити майже $900 млн на модернізацію ТЕЦ коштом самої НАК, «зелених» облігацій і міжнародних кредитів.
«Нафтогаз Тепло» управляє Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у Львівській області, а також очікує на передачу їй в управління шести великих державних ТЕЦ, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».
«НАК буде одним зі співінвесторів. Але ми розраховуємо на фінансування з кількох джерел. Це можуть бути «зелені» облігації, які будуть емітовані або НАК, або компанією «Нафтогаз Тепло», (…) кредитні ресурси, залучені з міжнародних банківських установ, (…) фінансування, яке надходить слідом за виробниками продукції. Ми розглядаємо комбіновані варіанти», — повідомив керівник компанії Віталій Михайле.
У компанії розробили трирічну стратегію та бачення того, як проводитиметься така модернізація.

Які ТЕЦ «Нафтогаз» дістане у власність
Кабінет міністрів 4 серпня ухвалив рішення про передачу «Нафтогазу» статутного капіталу (понад 99% пакета акцій) шести таких ТЕЦ, як-от:
- АТ «Дніпровська ТЕЦ»;
- ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ»;
- АТ «Криворізька теплоцентраль»;
- АТ «Херсонська ТЕЦ»;
- АТ «Одеська ТЕЦ»;
- цілісний майновий комплекс ДП «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль».
Михайле уточнив, що наразі в НАК очікують остаточного переходу права власності на ці підприємства та завершення процесу орієнтовно у квітні 2022 року.

«Нафтогаз» переведе українські ТЕЦ на біогаз із відходів
Керівник «Нафтогаз Тепло» уточнив, що загальна встановлена потужність ТЕЦ — 652 МВт, але фактично використовується лише 110 МВт, бо «потужності надлишкові, а обладнання старе».
«Кожен наш об'єкт – це локальна історія, яка розглядатиметься індивідуально. Але підхід буде один: максимальна частка ВДЕ та мінімальна частка метану», — наголосив він.
Як приклад він навів досвід Данії, яка приблизно 70% теплової енергії отримує з ВДЕ та біомаси. Компанія вже пропонує місцевим виробникам постачати біосировину та спеціально перероблене сміття.
«Поки готуватимуться проєкти й ми входитимемо у фазу їхньої реалізації, упродовж першого року маємо намір проводити заходи, спрямовані на енергозбереження та зменшення споживання метану. Наразі орієнтуємося на модель комбінованих потужностей, набір яких залежить від регіону: це можуть бути вітер або сонце з батарейними системами зберігання енергії чи котли на біопаливі», – пояснив керівник «Нафтогаз Тепло».