Facebook Pixel

Збиткові ТЕЦ: навіщо держава віддає їх «Нафтогазу»

Фонд держмайна (ФДМ) має декілька сценаріїв щодо реалізації збиткових ТЕЦ, які перебувають в управлінні фонду. Наразі питання передачі їх «Нафтогазу» розглядає Антимонопольний комітет.

Про це The Page розповіли в ФДМ.

Основною причиною розгляду передачі ТЕЦ є їхня заборгованість перед «Нафтогазом» , яка заважає їм отримати номінації на газ.

Йдеться про:

  • «Сєвєродонецьку ТЕЦ»;
  • «Одеську ТЕЦ»;
  • «Криворізьку теплоцентраль»;
  • «Херсонську ТЕЦ»;
  • «Миколаївську ТЕЦ»;
  • «Дніпровську ТЕЦ».

Водночас у фонді зазначили, що матеріали щодо передачі управління цими ТЕЦ «Нафтогазу» вже надіслано до Мінекономрозвитку. Однак остаточне рішення щодо долі ТЕЦ ухвалюватиме Кабмін.

Крім того, у Фонді держмайна зазначили, що існує три сценарії, за якими може відбутися зміна власності ТЕЦ.

  1. Передача ТЕЦ «Нафтогазу» для вертикальної інтеграції галузі. Такий підхід дозволить розв'язати проблеми багатомільярдних боргів ТЕЦ перед «Нафтогазом» завдяки формуванню цілісного циклу вертикальної інтеграції.
  2. Передача ТЕЦ місцевим громадам. Кілька громад направили відповідні звернення до ФДМ. Основними боржниками перед ТЕЦ є мешканці відповідних територій, котрі не оплачують рахунки. Перехід ТЕЦ у власність до громад дозволить сконцентрувати відповідальність у межах самих громад.
  3. Приватизація. Залучення нового ефективного власника в непрофільний для держави актив. Активи ТЕЦ вкрай зношені та потребують модернізації та заміни. Інвестор зацікавлений в оновленні матеріальної бази та створенні нових робочих місць. Потенційні інвестори вже неодноразово зверталися до ФДМ щодо цих активів.

Контекст. Очільниця Міненерго Ольга Буславець заявила, що «Нафтогаз» може отримати теплоелектроцентралі, які перебувають в управлінні Фонду держмайна.

Подякувати 🎉