Facebook Pixel

НБУ посилить пруденційні вимоги до фінансових компаній

З 1 січня 2024 року Нацбанк посилить пруденційні вимоги для фінансових компаній, що стосуються власного капіталу та нормативу левериджу (відношення позикових коштів до особистих у фінансовому підприємстві). До 1 липня 2024 року діятиме перехідний період. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Quote«Фінансовим компаніям, які надають лише одну послугу (кредити, фінансовий лізинг або факторинг), потрібно мати власний капітал не менше 10 млн грн. Для компаній, які надають гарантії або кілька фінансових послуг, будуть вищі вимоги. Щоб виконати вимоги, компанії зможуть враховувати субординований борг, якщо отримають відповідний дозвіл Нацбанку», – пояснили в НБУ.

Норматив левериджу вводиться, щоб збалансувати використання власних та залучених коштів фінансовими компаніями. Норматив розраховуватиметься за відношенням суми сплаченого капіталу та резервного капіталу до всіх балансових та позабалансових зобов’язань фінансової компанії. Його значення має бути не менше 3%.

Що таке пруденційне регулювання

Пруденційне регулювання убезпечує фінансові компанії від банкрутства. В Україні до такого регулювання входять вимоги до капіталу та його розміру, нормативи ліквідності, кредитного, інвестиційного та валютного ризиків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉