Катерина Рожкова. Фото: пресслужба Нацбанку
У разі скасування судом націоналізації Приватбанку (засідання, на якому вирішуватимуть, чи була націоналізація фінустанови незаконною, відбудеться 19 грудня в Шостому апеляційному суді Києва), фінансову стабільність буде утримано, але робота Нацбанку ускладниться.
Про це заявила перший заступник голови регулятора Катерина Рожкова, передає агентство «Інтерфакс-Україна».
«Це не зруйнує також співробітництво з Міжнародним валютним фондом», — додала вона.
За словами Рожкової, Нацбанк прогнозів щодо можливого рішення суду не будує, але у разі, якщо воно буде негативним, у регулятора є план, як утримати фінансову стабільність в Україні.
«Визнання судом націоналізації Приватбанку незаконною стане негативним сигналом для інвесторів. Відсутність верховенства права в Україні вони називають однією з найголовніших перешкод для розвитку економіки».
Катерина Рожкова
перша заступниця голови Національного банку України
Контекст. У грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Уряд у цьому рішенні посилався на пропозицію Нацбанку й ексакціонерів Приватбанку (в 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов). Колишні власники банку втратили всі свої акції. Вони вважають незаконною націоналізацію. Банк і держава вимагають від ексакціонерів відшкодування збитків.
Останнє рішення у цьому процесі було ухвалено Окружним адміністративним судом Києва ще 18 квітня 2019 року. Тоді суд став на бік ексвласників, визнавши націоналізацію протиправною, а договір купівлі-продажу банку – «недійсним». Нацбанк, Кабмін і Приватбанк відразу ж оскаржили це рішення.
Але апеляцію до розгляду взяли тільки 5 листопада. Тоді адмінсуд передав матеріали в апеляційну інстанцію, а Шостий апеляційний адміністративний суд сформував колегію суддів для подальшого розгляду справи.