Facebook Pixel

Нацбанк і Кабмін підписали оновлений меморандум для 2-го перегляду програми EFF МВФ

У грудні Україна сподівається на сприятливе рішення ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) та виділення третього траншу у розмірі не менше ніж $900 млн. Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

Quote«Ми отримали висновки на рівні персоналу (МВФ), Національний банк підписав меморандум (про економічну та фінансову політику) у новій редакції, як і уряд. Наразі ми очікуємо рішення ради директорів Міжнародного валютного фонду», — сказав він на щорічному форумі корпоративних директорів Професійної асоціації корпоративного управління в Києві у середу.

За словами Пишного, схвалення ради директорів МВФ не лише передбачає виділення третього траншу на суму $900 млн, а й підтверджує підтримку з боку міжнародних партнерів України. Важливо зазначити, що загальний обсяг програми EFF становить $15,6 млрд, при цьому базова версія передбачає $115 млрд, а в негативному сценарії – $140 млрд.

За його словами, Нацбанк, як і раніше, очікує отримання 2024 року $38 млрд зовнішньої фінансової допомоги.

Водночас голова НБУ зазначив, що ризик переривання такої підтримки залишається ключовим серед ризиків, тим паче що поганою новиною є потрапляння у складний етап політичної турбулентності у партнерів із коаліції.

У календарі засідань ради директорів МВФ, який на на сьогодні розписаний до 15 грудня включно, питання України поки що відсутнє.

Як повідомлялося, МВФ повідомив про досягнення угоди на рівні персоналу (SLA) за оновленим переліком економічної та фінансової політик для другого перегляду програми EFF 13 листопада.

Quote«Усі кількісні критерії ефективності на кінець червня та індикативні цілі на кінець вересня були виконані. Більшості структурних маяків також було досягнуто, відкриваючи шлях для розгляду радою директорів, що дало б змогу виділити близько $900 млн (SDR663,9 млн)», — зазначалося в заяві.

Чотирирічна програма EFF була затверджена 31 березня цього року, а перший транш $2,7 млрд виділено на початку квітня. Плановий графік програми передбачає виділення Україні після першого траншу трьох траншів по SDR664 млн (приблизно $880 млн за поточним курсом) у середині червня і жовтня цього року та наприкінці лютого наступного року за результатами першого, другого і третього перегляду, коли оцінюють виконання зобов'язань терміном на кінець квітня, червня і грудня цього року відповідно.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉