Facebook Pixel

НАБУ завершило слідство проти екс-заступника міністра оборони: у чому його підозрюють

20 липня НАБУ, ДБР і САП завершили розслідування за підозрою ексзаступника міністра оборони України Ігоря Халімонова та екскерівника одного із департаментів Міністерства оборони України у зловживаннях при закупівлі харчування для ЗСУ.

Про це пише прес-служба НАБУ

У чому НАБУ підозрює Халімона

За даними слідства, у 2020 році Міноборони провело тендери на закупівлі послуг з організації харчування для Збройних Сил України на 2021 рік. Халімонов надав вказівку керівнику департаменту укласти додаткові угоди з постачальниками послуг. Згідно із ними, з основних договорів виключено зобов’язання постачальників безоплатно здійснювати оновлення (освіження) недоторканних продовольчих запасів ЗСУ, а також покладено на ЗСУ невластиві функції з перерозподілу вилучених продуктів харчування в процесі освіження, витрачаючи додаткові бюджетні кошти і залучаючи особовий склад і техніку.

У результаті державі завдано майже 12 млн грн збитків. Крім того, дії посадовців призвели до зниження бойової готовності й обороноздатності Збройних Сил України та створили потенційну загрозу основам національної безпеки України в особливий період.

У квітні 2023 року міжвідомча слідча група у складі детективів НАБУ та слідчих ДБР за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили їм про підозру.

Що відомо про Ігоря Халімона

До того, як стати заступником міністра оборони Тарана, за даними видання Діло, Халімон займався бізнесом, пов'язаним зі сферою безпеки. Зокрема, Халімон є власником підприємств, пов'язаних з компанією «Миронівський хлібопродукт» (ТМ «Наша Ряба»). Він був засновником та керівником двох ТОВ – «Безпека МХП» та «МХП-безпека» з основним напрямком «діяльність приватних охоронних служб». Останні належила бізнесмену Юрію Косюку.

Крім цього, згідно з електронною декларацією, Ігор Халімон має акції в компаніях Inary Inc, що знаходиться у США, та Waisell в ОАЕ. Також йому належать 50% корпоративних прав ТОВ SKI Holding у Словаччині і 100% ТОВ Insouciance у Чехії.

В Міністерстві оборони Халімон займався державними закупівлями та матеріальним забезпеченням Збройних сил України, у тому числі продовольством. З яким було пов'язано багато скандалів.

До речі, після скандалів з харчуванням в армії НАЗК анонсувало перевірку декларації про доходи Халімона. Так сталося, що ця перевірка співпала у часі зі скандалом щодо постачання неякісних продуктів харчування у Збройні сили України ТОВ «Військсервіс-Волонтер» – фірмою яка за міністра оборони Андрія Тарана стала монополістом постачання послуг харчування в армію і покриває майже 90% всіх потреб ЗСУ. 25 березня 2021 спалахнув скандал з гнилими продуктами, а вже 4 квітня НАЗК оголосило про перевірку декларації Халімона, який в Міноборони відповідав за державні закупівлі.

Згодом суд та АМКУ зобов'язали чиновників Міноборони скасувати тендери Суд та АМКУ взагалі зобов'язали чиновників Міноборони скасувати тендери з ТОВ «Військсервіс-Волонтер».

Нагадаємо, що на початку січня 2023 року запалав гучний корупційний скандал про «яйця по 17 грн» навколо продовольчих закупівель Міноборони після матеріалу «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя». В січні міністр оборони Олексій Резніков звільнив свого заступника В’ячеслава Шаповалова, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, чим дав старт ланцюгу кадрових змін в відомстві.

В квітні Мінекономіки анонсувало нову функцію у системі ProZorro – відображення інформації про незбройні оборонні закупівлі. На порталі оборонні замовники та військові частини почнуть публікувати інформацію про ціни за одиницю у своїх незбройних закупівлях.

Подякувати 🎉