Facebook Pixel

Кадрові зміні в Україні на 24 січня 2023 року — хроніка від The Page

Від самого ранку 24 січня Україна перебуває в очікуванні анонсованих напередодні кадрових змін у керівництві країни.

В'ячеслав Шаповалов пішов з посади заступника міністра оборони України

Після відставки Кирила Тимошенка наступним стало звільнення В’ячеслава Шаповалова з посади заступника міністра оборони України. Міністр Олексій Резніков направив відповідне подання до Кабінету міністрів України.

В’ячеслав Шаповалов відповідав за тилове забезпечення ЗСУ. За офіційною версією, він звільнився, «щоб не створювати загрози для стабільного забезпечення Збройних сил України внаслідок кампанії звинувачень, пов’язаних із закупівлею послуг харчування». Міноборони назвало всі звинувачення «необґрунтованими та безпідставними».

24 січня 2023 року заступник міністра оборони В'ячеслав Шаповалов підписав заяву на звільнення з посади. Фото: Міноборони

24 січня 2023 року заступник міністра оборони В'ячеслав Шаповалов підписав заяву на звільнення з посади. Фото: Міноборони

Йдеться про гучний корупційний скандал навколо продовольчих закупівель Міноборони після матеріалу «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя» в «Дзеркалі тижня».

Олексій Симоненко пішов з посади заступника Генерального прокурора України

Генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про звільнення за власним бажанням з адміністративної посади заступника Генерального прокурора Олексія Симоненка.

Напередодні журналіст Михайло Ткач повідомив, що той їздив у 10-денну відпустку в Іспанію попри заборону президента на виїзд за кордон для вищих посадовців.

Олексій Симоненко подав у відставку із посади першого заступника генерального прокурора України. Фото: Офіс генерального прокурора

Олексій Симоненко подав у відставку із посади першого заступника генерального прокурора України. Фото: Офіс генерального прокурора

Іван Лукеря подав у відставку з посади заступника міністра розвитку громад і територій України

Після гучного корупційного скандалу із затриманням і звільненням Василя Лозинського у відставку подав ще один заступник міністра розвитку громад і територій України Іван Лукеря.

Quote«Рішення було ухвално мною на початку року, проте, на жаль, через політичні та бюрократичні обставини юридичне оформлення припало на цей тиждень», — написав він.
Іван Лукеря подав у відставку з посади заступника міністра розвитку громад та територій України. Фото: Мінрегіон

Іван Лукеря подав у відставку з посади заступника міністра розвитку громад та територій України. Фото: Мінрегіон

В'ячеслав Негода звільнився з посади заступника міністра розвитку громад і територій України

За годину після Івана Лукері заяву про звільнення з посади заступника міністра розвитку громад і територій України опублікував також його колега В'ячеслав Негода, який займався реформою децентралізації.

Quote«Хочу подякувати всім, з ким ми долали перепони, щоб змінити/покращити життя в громадах і зміцнити країну. Було важко, але ми ламали шаблони, переконували, бо вірили в успіх», — написав він, додавши, що вірить у «політичні рішення з питань комплексу реформ, які ми коротко називаємо децентралізація, що отримала високі оцінки на міжнародному рівні».
В'ячеслав Негода звільнився з посади заступника міністра розвитку громад та територій України. Фото: ФБ В'ячеслава Негоди

В'ячеслав Негода звільнився з посади заступника міністра розвитку громад та територій України. Фото: ФБ В'ячеслава Негоди

Уряд погодив кадрові зміни в керівництві країни

24 січня Кабінет міністрів України призначив Олексія Соболева заступником міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Раніше Соболев очолював «ProZorro.Продажі». Про це повідомив представник КМУ в парламенті Тарас Мельничук.

Також уряд звільнив:

 • В'ячеслава Шаповалова з посади заступника міністра оборони України;
 • Віталія Музиченка з посади заступника міністра соціальної політики України;
 • Івана Лукерю з посади заступника міністра розвитку громад і територій України;
 • В’ячеслава Негоду з посади заступника міністра розвитку громад і територій України;
 • Анатолія Іванкевича з посади заступника голови Державної служби морського й внутрішнього водного транспорту та судноплавства України;
 • Віктора Вишньова з посади заступника голови Державної служби морського й внутрішнього водного транспорту та судноплавства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Кабмін також погодив звільнення 5 очільників областей:

 • Валентина Резніченка з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації;
 • Олександра Старуха з посади голови Запорізької обласної державної адміністрації;
 • Олексія Кулеби з посади голови Київської обласної державної адміністрації;
 • Дмитра Живицького з посади голови Сумської обласної державної адміністрації;
 • Ярослава Янушевича з посади голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Також є інформація, що на звільнення очікує міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Проте офіційних підтверджень наразі немає.

Подякувати 🎉