Facebook Pixel

НАБУ та САП звинувачують колишніх керівників «Укрзалізниці» в привласненні 206 млн грн: подробиці

НАБУ та САП повідомили про підозру двом екскерівникам філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця». Їх звинувачують у збитках «Укрзалізниці» на 206 млн грн під час закупівлі газу у 2016 — 2020 рр. Також підозру отримали власник компанії-постачальника та посередник.

Про це пише пресслужба САП.

Які деталі справи щодо «Укрзалізниці»

За даними НАБУ та САП, з грудня 2016 року до січня 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» в змові з представниками газових компаній організували закупівлі «блакитного палива» в обхід тендерних процедур, а також погодили додаткову націнку на постачання газу, яка становила від 200 до 1 тис. грн на тис. куб. м. Водночас службовці «Укрзалізниці» приховували надходження вигідніших пропозицій від учасників ринку газу, умисно надаючи перевагу лише двом наперед визначеним компаніям.

Читайте також:
Пашинський вийшов з-під арешту

За даними САП, збитки «Укрзалізниці» склали 206 млн грн. Їх начебто розподілили між собою учасники схеми. ВАКС 11 червня застосував до власника компанії запобіжний захід у вигляді 60 днів тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 30 млн грн.

Яку компанію звинувачують у привласненні коштів «Укрзалізниці»

У 2019 — 2020 рр. основним постачальником «блакитного палива» для «Укрзалізниці» було ТОВ «ЮГ-ГАЗ». «Наші Гроші» називають його більш давнім постачальником. З 2016 до 2021 рр. власником фірми значився Євген Гіндін і ТОВ «ЮГ-Інвест».

«ЮГ-ГАЗ» входить до неформальної групи одеського політика та господаря ВАТ «Одесагаз» Ігоря Учителя. Так, засновником фірми «ЮГ-ГАЗ» є ТОВ «ЮГ-Інвест» бізнес-партнера Учителя Артема Сидельника. Остання зареєстрована за адресою масової реєстрації фірм Учителя по вулиці Одарія,1 в Одесі.

Ігор Учитель – типовий «червоний директор». Усе життя пропрацювавши в «Одесагазі», він у 90-ті зміг успішно приватизувати підприємство. Паралельно розширював свою імперію, яка на сьогодні налічує 93 компанії. До неї входять окрім Одесагазу «МТБ-банк», ЖК «Аркадійський палац» і котеджний комплекс «Чорноморська рів'єра».

З бізнесменом пов'язані два скандали. Так, у 2015 році державне ПАТ «Укргазвидобування» купило колтюбінговий комплекс Jereh для ремонту газових свердловин за $5,8 млн. Згідно з розслідуванням видання «Наші Гроші», реальна вартість комплексу оцінюється в $1,7 — 1,8 млн. Тобто підприємство переплатило $3 млн, або 80 млн грн. До того ж сам комплекс розрахований на чищення свердловин на морі, а не на землі. Постачальника обладнання Moston Properties Limited журналісти пов'язують з Ігорем Учителем. Представником компанії був його бізнес-напарник Артем Сідельник.

Також у 2020 році одеські правоохоронці порушили справу проти фірми Учителя «Одесагаз-Постачання». Фірма поставила низці КП Одеси та Одеської області газ за завищеною ціною на суму 38,6 млн грн. Ведеться слідство.

Що відомо про екскерівника «Центр забезпечення виробництва» «Укрзалізниці»

На той період, за даними Youcontrol, одним із керівників був Данило Мізін. За даними Bihus.Info, Мізін з 2000 до 2007 року був співзасновником декількох компаній: ТОВ «Східний проєктно-будівельний альянс», ТОВ «Страховий брокерський дім «Пегас», ТОВ «Мега-трейд» і ТОВ «Промисловий союз». У 2009 році Мізін був призначений директором одеського ДП «Південь». Це 6,5 га складів, що надаються в оренду, зокрема й ринку «7 км».

У 2010 році податкова міліція Запорізької області почала розслідування його діяльності. Мізіна звинуватили у фіктивних господарських операціях і заволодінні 2,5 млн грн. Однак у підсумку до кримінальної відповідальності його не притягнули.

У ВАКС проходить ще одна справа проти Мізіна – щодо збитків «Укрзалізниці» на суму 92 млн грн під час закупівлі дизпалива. Справа тягнеться з 2019 року й триває досі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉