«Метінвест» Ріната Ахметова планує відмовитися від виробництва сталі в мартенівських печах, які наразі залишилися тільки на меткомбінаті «Запоріжсталь».
Про це заявив генеральний директор групи Юрій Риженков під час пресконференції в Києві, повідомляє uaprom.
«Зрозуміло, що мартенівські печі треба закривати. Гадаю, що коли наші дозволи на викиди добігатимуть кінця, ми їх закриємо», — сказав він.
Подальша трансформація підприємства може проходити за кількома сценаріями. Один із них — будівництво нового електросталеплавильного комплексу.
«У довгостроковій перспективі ми бачимо, що «Запоріжсталь» або залишиться чавунним заводом, який відпрацює свій строк і закриється, або там має бути побудовано електросталеплавильне виробництво», — повідомив глава компанії.
Він зазначив, що в такому разі на першому етапі можна поєднувати доменне виробництво з електрометалургією. «На першому етапі це буде навіть ефективнішим», — уточнив Риженков.
За його словами, якщо підприємства групи поступово переходитимуть на електрометалургію, холдинг розглядатиме можливість поступового виведення з експлуатації низки потужностей з виробництва коксу.
Довідка.
- Першим в Україні мартенівський цех зупинив Макіївський метзавод у квітні 2009 року. Підприємство продовжило роботу винятково як прокатне (на заготовках Єнакіївського метзаводу).
- У 2010 році було зупинено останній агрегат у мартенівському цеху Алчевського МК. На підприємстві було побудовано конвертерний цех.
- У травні 2011 року від мартенів на користь конвертерів відмовилася «Азовсталь» зі зниженням потужності.
- Через рік — у квітні 2012 року — мартен зупинили на «Донецьксталь-МЗ», де планували замінити його електросталеплавильним виробництвом.
- У 2012 році від мартенів відмовилися також на «Інтерпайп НТЗ». Мартени замінили електросталеплавильним виробництвом. Інвестиції в будівництво склали $700 млн.
- На «ММК ім. Ілліча» мартени закрили у 2015 році. Це призвело до зниження потужності комбінату та обсягів виробництва.
Отже, після виведення з експлуатації мартенівського цеху «ММК ім. Ілліча» у 2015 році останнє мартенівське виробництво в Україні залишилося на комбінаті «Запоріжсталь».
Першу мартенівську піч було сконструйовано в 1864 році. Починаючи з 1970-х років, нові мартенівські печі у світі більше не будують, а старі зупиняють. Ними не користуються ніде у світі, крім України та Індії.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства