Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

АМКУ дозволив Ахметову поглинути «Дніпровський металургійний комбінат»

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив нідерландській Metinvest BV, материнська компанія гірничо-металургійної групи «Метінвест» Ріната Ахметова, опосередковано придбати ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» (ДМК).

Але АМКУ встановив, що зазначена концентрація може мати вплив і на ринок чавуну.

Зокрема, в результаті угоди може відбутися посилення ринкового становища групи «Метінвест» на ринку чавуну товарного (чушкового). Проте, «в Комітет не надходило ніяких негативних зауважень чи застережень ні до змісту концентрації, ні до запропонованих зобов'язаннями», — наголошується в повідомленні.

В якості компенсації Metinvest BV висловила готовність взяти зобов'язання протягом трьох років продавати на внутрішньому ринку не менше 12 тис. тонн чавуну за ринковими цінами для отримання дозволу на концентрацію.

Комітетом також взято до уваги, що в відношенні ДМК порушено справу про банкрутство. Відзначимо, що «Метінвест» є одними з кредиторів ДМК, вимоги яких визнані в рамках справи про банкрутство.

Однак АМКУ відзначив, що надання дозволу на концентрацію компанії Metinvest BV не говорить про те, що саме ця компанія стане покупцем цільового об'єкта.

«Новий власник активів ПАТ «ДМК» буде визначений на аукціоні через електронну торгову систему, на конкурсній основі. Сьогодні Комітет може констатувати наявність двох зацікавлених суб'єктів господарювання, які мають намір взяти участь в аукціоні (які подавали відповідні заяви в АМКУ)», — зазначається в повідомленні.

Контекст. АМКУ 28 січня надав дозвіл ТОВ «Оптимал Трейд» на придбання майнового комплексу ДМК, який раніше входив до складу корпорації ІСД, а в 2017-2020 рр перебував під управлінням менеджерів Ріната Ахметова.

«Оптимал Трейд» — одна з найбільших компаній з торгівлі металами і металевими рудами, на ринку її також пов'язують з Ахметовим. Крім того, ПІБ її засновника збігається з даними одного з багаторічних топ-менеджерів олігарха.

Процедуру санації ДМК ввів Господарський суд Дніпропетровської області в жовтні 2020 року в рамках справи про банкрутство заводу. Керуючим санацією призначений Олексій Сокіл. До цього ДМК з 2017 року очолював топ-менеджер з «Метінвесту» Олександр Подкоритов.

Кредитори заявили про вимоги до ДМК на суму близько 130 млрд грн. З них вимоги ТОВ «Оптимал Трейд» складають 20,9 млрд грн, ТОВ «Метінвест Холдинг» — 20,7 млрд грн.

В кінці 2020 року Metinvest BV початку перепродаж частини металопродукції ДМК, як частини корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) в рахунок погашення заборгованості підприємства за залізорудну сировину.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини