Ліквідаційна комісія продала майно Іллічівського олійножирового комбінату компанії, власником якої є український бізнесмен Андрій Веревський. Вартість майна склала 696,7 млн грн.
Про це пише портал Prozorro. Продажі.
Новому власнику дісталась земельна ділянка, площею 8,58 гектарів, адміністратівні та господарські будівлі, обладнання, і навіть три транспортні засоби.
Що відомо про нового власника Іллічівського олійножирового комбінату
Єдиним учасником торгів було ТОВ «ПОЛТАВА-ЗЕРНО». Фірма заснована 9 років тому у Полтаві. Безпосереднім власником компанії, за даними Youcontrol, є агробізнесмен Андрій Веревський, а сама компанія входить у фінансово-промислову групу Kernel. Останній є найбільший у світі виробник соняшникової олії. Володіє найбільшим земельним банком в Україні — близько 600 тис. га. Йому належать дев'ять заводів по переробці олійних культур.
Чому Іллічівський олійножировий комбінат було визнано банкрутом
Згідно даних з судового реєстру, 15. Жовтня 2007 між ЗАТ «Акціонерний комерційний банк «Одеса-Банк» та ТОВ «Торгова компанія «Щедре літо» укладено договір №143/07 про надання кредиту під заставу 6 млн акцій Іллічівського олійножирового комбінату. У 2013 році борг був переданий від «Одеса-Банк» до «Дельта Банку». Остання заявляла про кредиторські вимоги до підприємства на понад 1,6 млрд грн.
Після ліквідації «Дельта Банку» кредитні вимоги перейшли до Фонду гарантування вкладів. У 2019 році Фонд виставив на продаж Іллічівський олійножировий комбінат. Переможцем аукціону з пропозицією 182,5 млн грн було ТОВ "Фінансова компанія "Скай", яка була пов'язана з Веревським. 08 липня 2019 НБУ скасував своє рішення щодо погодження реалізації згаданого пулу активів, мотивуючи тим, що "проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю". У підсумку ФГВФО торги відмінив.
Нагадаємо, що Фонд держмайна виставив на аукціон ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів»