Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Морський порт Усть-Дунайськ приватизовано — уперше в історії України

Вперше в історії на аукціоні проданий морський порт Усть-Дунайськ. Фото: ФДМ в Одеській області

Вперше в історії на аукціоні проданий морський порт Усть-Дунайськ. Фото: ФДМ в Одеській області

У вівторок, 17 січня, Фонд держмайна України на онлайн-аукціоні успішно приватизував морський порт «Усть-Дунайськ». Це перший продаж порту в історії незалежної України. Стартова ціна зросла більш як утричі — до 201 млн грн, повідомили в «Прозорро.Продажі».

За право приватизації порту в торгах змагалися 8 учасників.

Quote«До великої війни про «Усть-Дунайськ» майже всі забули, але він одним із перших відновив роботу після повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Але для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес», — зазначає голова Фонду держмайна Рустем Умєров.
Quote«Це перший порт, приватизований у системі «Прозорро.Продажі». Знакова подія, яка показує, що держава готова. У понад два рази вища конкуренція, ніж у середньому на приватизаційних аукціонах, і кратне зростання ціни — підтвердження готовності й бізнесу змагатися за такі активи», — коментує Олексій Соболев, директор ДП «Прозорро.Продажі».

У Фонді нагадали, що порт відновив роботу з 1 квітня 2022 року та вже встиг перевалити на експорт 153 тис. тонн зерна та 58,3 тис. тонн імпортних споживчих товарів за проєктної спроможності 4,1 млн тонн. Фактично сьогодні порт працює лише на 5% своїх потужностей.

До 24 лютого 2022 року основні інвестиції йшли в інші морські порти. Після приватизації новий власник «Усть-Дунайська» зможе направляти приватні інвестиції на активізацію діяльності цього порту, що працює.

У 2022 році Фонд держмайна України приватизував великі та малі об’єкти на 2,2 млрд грн. З вересня до листопада 2022 року ФДМУ провів понад 120 аукціонів малої приватизації на платформі «Прозорро.Продажі».

Нагадаємо: в України є три невеликі порти в гирлі Дунаю: Ізмаїльський, Ренійський і Усть-Дунайський. У мирний час на них припадало до 10% експорту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини