Facebook Pixel

Відновлено малу приватизацію, яка проходить за новими правилами

Два дні тому в державній електронній торговельній системі «Прозорро.Продажі» відбувся перший аукціон Фонду держмайна в рамках малої приватизації за новими правилами. Усю приватизацію в Україні було зупинено 24 лютого.

На перших двох аукціонах було продано два спиртзаводи — сумарно за них пообіцяли заплатити 220 млн грн. Якщо у визначений законом строк переможець аукціону не внесе всю суму, то заставу (20% стартової ціни) буде направлено в дохід держави, а переможцем названо учасника, який запропонував другу за величиною суму.

Що продано на перших приватизаційних аукціонах в умовах війни

Регіональне відділення ФДМУ 19 вересня продало майно Кобиловолоцького місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт» (спиртзаводу) у Тернопільській області за 70,3 млн грн.

Переможцем аукціону стало ТОВ «Аква Солар Інвест». На торгах змагалися шість учасників. Під час аукціону стартова ціна зросла з 25,2 млн грн у 2,8 раза.

Новий власник отримає 20 об'єктів нерухомості, 10 одиниць транспорту, 500 одиниць виробничого обладнання та під'їзну залізничну колію. Загальна площа будівель і споруд — 11 530 кв. м, площа земельних ділянок – 37 га.

Договір купівлі-продажу буде укладено лише після того, як покупець сплатить вартість об'єкта, визначену за підсумками аукціону. Зробити це потрібно протягом 20 робочих днів із дня формування протоколу аукціону. Якщо переможець цього не зробить, право купівлі перейде до другого учасника, який запропонував за об'єкт на 700 грн менше.

На другому аукціоні 20 вересня було продано Марилівський спиртзавод (Тернопільська область) за ціною майже втричі вищою за стартову (54,3 млн грн). За лот змагалися чотири учасники. Переможцем стало ТОВ «Вітагро Енерджі», яке запропонувало 150 млн грн.

Висока ціна за цей спиртзавод пояснюється тим, що його нещодавно, у 2018 році, було модернізовано. Профільна діяльність підприємства – виробництво спиртів етилового ректифікованого та денатурованого (нині тимчасово зупинено). Підприємство має основне технологічне обладнання, підключено всі необхідні комунікації.

«Приватизація набирає обертів. До кінця цього року в рамках малої приватизації заплановано до продажу 150 об'єктів. Вторговані кошти посилять бюджет і підуть, зокрема, на потреби ЗСУ, – зазначила перший віцепрем'єр – міністерка економіки Юлія Свириденко. – Наразі ми розв'язуємо й стратегічне завдання: зменшення ролі держави в економіці, мінімізація невластивих функцій управління майном. Крім того, приватизація дасть поштовх до розвитку економіки».

Як відбувається приватизація в умовах війни

У «Прозорро.Продажі» аукціони з приватизації відбуваються з огляду на зміни, внесені до процедур з ухваленням законопроєкту № 7451.

Докладна інформація про те, як проходять онлайн-аукціони з приватизації в системі «Прозорро.Продажі», доступна за посиланням.

Уся інформація про перебіг і результати аукціонів із приватизації розміщується в публічному модулі аналітики.

«Одне із завдань Плану відновлення України – вихід держави з нестратегічних активів і прискорення приватизаційних процесів», – сказав голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев.

У рамках реалізації цього завдання й ухвалено рішення про спрощення та прискорення процедур у процесі малої приватизації (законопроєкт № 7451):

  • строк проведення повторних аукціонів із покроковим зниженням стартової ціни скорочується з 20 — 35 до 10 — 15 днів;
  • протокол про результати аукціону переводиться в електронний вигляд із застосуванням кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
  • укладення договору купівлі-продажу – не пізніше 25 календарних днів із дати формування протоколу.

У липні уряд затвердив перелік із 420 об'єктів, які:

  • залишаться в державній власності;
  • буде направлено на приватизацію до ФДМУ (150 об'єктів уже передано до ФДМУ);
  • буде ліквідовано.

Яке комунальне майно можна приватизувати на аукціоні

У «Прозорро.Продажі» підготували перелік лотів, доступних для придбання, які можуть бути корисними для розвитку малого та середнього бізнесу:

  • частина промислового комплексу будівель площею 429,5 кв. м у Дніпропетровській області;
  • нежитлове приміщення площею 430,7 кв. м у центрі Чернігова;
  • комплекс будівель і споруд табору праці та відпочинку «Збруч» загальною площею 832,9 кв. м у Кам'янець-Подільському районі;
  • комплекс нежитлових будівель із відповідною інженерною інфраструктурою в місті Сміла;
  • нежитлові приміщення першого поверху у Львові загальною площею 30,5 кв. м;
  • підвальні приміщення в пам'ятнику архітектури у Львові площею 82 кв. м.

***

За 2020 – 2021 роки за підсумками аукціонів у системі «Прозорро.Продажі» приватизовано 27 спиртзаводів. Загалом під час торгів стартова сума зросла із 717 млн грн до 1,5 млрд грн.

Подякувати 🎉