Фото: НБУ
Залишки на рахунках населення у банківській системі станом на 10 квітня у гривні зросли на 4% — до 341,4 млрд грн, порівнюючи з показником станом на 1 березня. У валюті залишки на рахунках зменшилися на 2% — до $9,8 млрд. Міжнародні резерви перевищили $25 млрд, на початку року показник був аналогічним. Регулятор запевнив, що такого обсягу достатньо, щоб згладити надмірні коливання на валютному ринку.
Крім того, спроможність банків забезпечити усі свої грошові зобов'язання (ліквідність) наразі складає понад 200 млрд грн. Ще 30 млрд знаходяться у касах банків. У валюті ліквідність складає $7,9 млрд, що дорівнює показнику минулого місяця, повідомили у Нацбанку.
Згідно з оцінками Нацбанку, інфляція у березні залишалася на рівні 2,3%, однак ціни на м'ясо, овочі, крупи, ліки та на товари особистого догляду зросли. Причиною цього став попит, викликаний зменшенням пропозиції через карантин. Однак за останній тиждень минулого місяця зростання цін зупинилося.
Контекст. Споживча інфляція за підсумками березня зросла на 0,8% після зниження у лютому на 0,3%. У річному вимірі інфляція сповільнилася до 2,3% з 2,4% за підсумками лютого. Темпи зростання цін перебували нижче цільового діапазону 5% ± 1 п.п.
Базова інфляція майже не змінилася і склала 3,1% рік до року (3,0% рік до року в лютому).
За словами заступника глави регулятора Дмитра Сологуба, рух інфляційного індексу в Україні у 2020 році залишиться під контролем і коливатиметься у межах визначеного Нацбанком цільового коридору 5% ± 1 п.п.