Споживчі ціни в Україні за підсумками березня зросли на 0,8% після зниження у лютому на 0,3%. Втім, у березні 2019 року ціни зросли на 0,9%, тому в річному вимірі за підсумками минулого місяця інфляція сповільнилася до 2,3% з 2,4% за підсумками лютого і до 4,1% за підсумками 2019 року.

Інфографіка: Держстат
Як повідомили у Державній службі статистики, базова інфляція за підсумками березня зросла до 1,3% після спаду впродовж останніх трьох місяців. У річному вимірі показник збільшився з 3% до 3,1%, оскільки у березні 2019 року він становив 1,2%.
Що і на скільки подорожчало
- Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше подорожчали гречані крупи – на 5,2%. На фрукти, цукор, рис, овочі, макарони та яловичину ціни зросли на 1,2-3,9%.
- Одяг став дорожчим на 1,1%, а взуття — на 13,6%.
- Зростання у галузі охорони здоров'я склало 1,4%. Це обумовлено насамперед подорожчанням фармацевтичної продукції на 1,9%.
- Ціни на транспорт зросли на 0,7% через подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 4,4% та в автомобільному — на 4%.
- Зв'язок подорожчав на 0,6%, що пов'язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв'язок на 17,4%.
На що ціни впали
- На 12,3% подешевшали яйця, на 0,2-2,2% – м'ясо птиці, молоко, сметана, сири та безалкогольні напої.
- Тарифи на житло, а саме на воду, електроенергію, газ та інші види палива зменшилися на 2,8%. Це сталося через зниження на 11,6% ціни на природний газ та на 5,2% – на опалення.
- Паливо та мастила подешевшали на 1,7%.
Нагадаємо: наприкінці січня Нацбанк поліпшив прогноз інфляції з 5% до 4,8%. Але в умовах кризи, викликаної пандемією коронавірусу, НБУ може передивитися свій прогноз.
Проте, за словами заступника глави регулятора Дмитра Сологуба, рух інфляційного індексу в Україні у 2020 році залишатиметься під контролем та коливатиметься у межах визначеного Нацбанком цільового коридору 5% +/-1 процентний пункт.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист