Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Сенат США попередньо схвалив допомогу Україні на $40 млрд, а Рада міністрів ЄС — на 500 млн євро

Міжнародна допомога: $40 млрд від США та 500 млн євро від ЄС. Фото: Ibrahim Boran/Unsplash

Міжнародна допомога: $40 млрд від США та 500 млн євро від ЄС. Фото: Ibrahim Boran/Unsplash

Сенат США під час процедурного голосування підтримав законопроєкт про допомогу Україні на суму $40 млрд. Цього тижня очікується остаточне ухвалення закону. Також Рада міністрів ЄС на засіданні в Брюсселі затвердила виділення Україні четвертого траншу допомоги на суму 500 млн євро для закупівлі військового обладнання та забезпечення права на самооборону.

Як повідомляє Reuters, Сенат переважною більшістю голосів попередньо підтримав надання допомоги Україні в розмірі $40 млрд, продемонструвавши широку двопартійну підтримку України. Під час процедурного голосування 81 сенатор проголосував «за», 11 – проти. Очікується, що Сенат уже в середу остаточно ухвалить закон. І якщо не буде внесено змін, його підпише президент США Джо Байден.

Нагадаємо, що попереднє голосування заблокував сенатор-республіканець Ренд Пол, який вимагає включити в законопроєкт норму про призначення спеціального федерального наглядового органу, який би стежив за використанням цих коштів. У разі задоволення поправки законопроєкт має повернутися на переголосування в Палату представників. У цьому разі схвалення вже наступного тижня на практиці неможливе.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Тим часом Рада міністрів ЄС на засіданні в Брюсселі затвердила виділення Україні четвертого траншу допомоги на суму 500 млн євро для закупівлі військового обладнання та забезпечення права на самооборону, передає «Укрінформ».

Quote«Ми розпочали з 500 млн євро і зараз уже досягли суми два мільярди. Це лише верхівка айсберга, адже дуже багато роблять самі країни-члени, не питаючи про фінансову компенсацію. Це набагато більше за ці два мільярди», — сказав Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Коментарі

Всі новини