Мита Трампа можуть коштувати республіканцям влади

Мита Трампа можуть коштувати республіканцям влади. Фото: depositphotos

Взаємні мита, які президент США Дональд Трамп оголосив проти 184 країн і окремих територій, можуть скласти певні труднощі для Республіканської партії. Крім того, вони, ймовірно, завдадуть болю виборцям, якщо обіцянки очільника Білого дому реформувати економіку не спрацюють.

Про це повідомляє Reuters.

Як саме мита Трампа загрожують владі республіканців

Експерти, яких опитало інформагентство, зазначають, що знадобляться роки, щоб відновити виробництво в Сполучених Штатах, змінити ланцюжки постачання і повернути внутрішнє виробництво. Це саме ті цілі, яких Трамп і його прихильники намагаються досягнути впровадженням мит.

Водночас споживачі побачать підвищення цін, економіка може зазнати спаду, а союзники введуть тарифи на американську продукцію.

Мита Трампа можуть коштувати республіканцям влади. Фото: скриншот з трансляції

Reuters каже, що такі можливі наслідки американський президент називає «збуренням». Однак через них громадяни на наступних виборах можуть віддати голос за Демократичну партію.

«Республіканці Трампа контролюють Палату представників і Сенат з невеликою перевагою. Збитки, зумовлені тарифами в проміжних термінах, можуть передати владу в одній або обох палатах опозиційним демократам», — йдеться в публікації.

Економісти кажуть, що мита перетворюються на податки для споживачів, і переважна більшість американців — 70%, включно з 62% республіканців, вважають, що підвищення тарифів призведе до зростання цін на бакалію та інші споживчі товари.

Ще близько 53% респондентів погодилися з твердженням, що підвищення тарифів принесе більше шкоди, ніж користі, а 31% не погодилися.

Лише 31% опитаних погодилися, що американські робітники отримують переваги, коли країна стягує мита на імпортні товари. 48% натомість не погодилися з цим твердженням.

За словами Reuters, республіканці починають натякати на своє невдоволення Трампом.

Так, у середу Сенат США прийняв закон про скасування нових мит проти Канади. За це рішення віддав свій голос 51 сенатор проти 48 тих, хто був проти. Крім того, більшість підтримали й 4 республіканці.

«День визволення, здається, присвячений звільненню американських компаній і споживачів від їхніх грошей. Ви не можете зупинити авіаносець за копійки, і ви не можете повністю змінити світову економіку за один день», — сказав неназваний колишній помічник республіканців у Конгресі.

За словами Reuters, результати опитувань, які вимірюють впевненість домогосподарств і компаній в економічних перспективах, демонструють зниження оптимізму протягом останніх 2 місяців, відколи Трамп почав оголошувати тарифи.

Нагадаємо, 2 квітня 2025 року президент США Дональд Трамп на пресконференції оголосив обіцяний список взаємних тарифів. Загалом у списку 184 країни та окремі території, серед яких і Україна, й окремо ЄС.

Після цих дій ф'ючерси на Nasdaq впали на 4%, причому найбільше постраждав технологічний сектор, оскільки Китай є важливим виробничим центром. Акції Apple впали майже на 7% у неробочий час. Ф'ючерси на S&P 500 впали на 3,3%, а ф'ючерси на Nikkei — більш ніж на 4%. Австралійські акції впали на 2%.

Читати на The Page