Facebook Pixel

Меню військових: Міноборони планує замінити консерви у сухпайках на повноцінні страви

У Міноборони планують підняти стандарти харчування для військовослужбовців і замінити консервовані продукти у сухпайках на повноцінні страви.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Заступник міністра оборони Віталій Половенко перевірив склади з їжею і проконтролював якість добового польового набору продуктів для військових.

Quote«Я отримав чимало нарікань на пайки. Загалом в Збройних силах розповсюджені дві норми пайків. Це 10-та і 15-та норми. Ці пайки дуже різняться. Справа в тому, що 10-та норма здебільшого складається з консервів і видається на декілька діб. А, ось 15-та – це повністю готові збалансовані страви для наших військових», – зауважив Віталій Половенко.

Яка різниця між 10-м та 15-м польовим набором

До 15-го польового набору входить 14 видів меню з повноцінними стравами: борщі, супи, різні каші з м’ясом та овочами, кава, чай, мед, джем, сухарі житні та пшеничні, галети. Енергетична цінність одного раціону має становити не менше 3500 кілокалорій.

Quote«Ці польові набори мають різне призначення. Якщо військовий вирушає у відрядження на декілька діб, буде цілком достатньо 10-ї норми. Але, якщо військові виконують відповідні завдання і перебувають поза межами ППД, однозначно для них потрібна 15-та норма. На жаль, склалась така ситуація, коли деяким бійцям пропонують винятково 10-ту норму», – сказав Віталій Половенко.

Заступник міністра оборони наголосив, що востаннє закупівля пайку 15-ї норми відбулася в кінці 2022-го року. Вся партія була вилучена через невідповідність лабораторним вимогам.

Quote«Важливо, щоб у військовослужбовців були обидві норми польових наборів. У майбутньому МО планує відмовитися від консервованих продуктів і годувати наших захисників повноцінними стравами. Це важливо, оскільки якісне і безпечне харчування військових також є гарантією нашої безпеки. Тому Командування Сил логістики має якнайшвидше сформувати потребу для закупівлі 15-ї норми пайків. Коли Міноборони отримає цю потребу, Державний оператор тилу проведе закупівлі», – підкреслив заступник міністра оборони.

Нагадаємо, у січні Міністерство оборони заблокувало постачання понад 362 т неякісних партій продуктів у військо, коли один з постачальників намагався поставити зіпсовану продукцію військовій частини на сході.

Раніше The Page повідомляв, що Міністерство оборони вилучило частину сухпайків, що були поставлені у 2022 році, через неналежну якість. Крім того, департамент, який був відповідальний за закупівлі — розформований.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉