Facebook Pixel

Яйця по 8 — 9 грн. Міноборони розкрило ціни на харчування для ЗСУ

Вартість добового харчування для військових наразі коливається від 137 до 144 грн. Про це повідомила пресслужба Міноборони України.

За підрахунками міністерства, вартість добового харчування для військових наразі коливається від 137 до 144 грн, хоча раніше становила понад 145 грн. Зменшення вартості пояснюють тим, що зменшився строк контрактів. Судячи з опублікованих на сайтах додатків до угод, ціна на яйця становить 8 — 9 грн, макарони – 36 — 42 грн/кг, куряче стегно – від 91 до 108 грн/кг.

Відомство наголосило, що Міноборони закуповує не продукти зі списку, а харчування як послугу. Усі витрати, що стосуються харчування військових частин, заклали у вартість продуктів. Тобто до організації харчування військової частини входить:

  • приймання, зберігання, переміщення продуктів;
  • освіження запасів продовольства;
  • видавання продуктів, облік;
  • приготування страв, організація роботи їдалень, складів;
  • технічне обслуговування, комунальні витрати.
Quote«У рамках робочої групи опрацьовують питання оновлення системи закупівлі послуг, яка має збалансувати дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями для армії. Інформацію публікуватимуть без деталей щодо номерів військових частин, їхнього розташування та кількості особового складу. МОУ переконане, що пропозиції робочої групи покращать систему харчування», – розповіли в пресслужбі Міноборони.

Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань (ДБР) і Служба безпеки (СБУ) викрили та затримали групу, що привласнювала кошти, які було виділено на харчування військових Збройних сил України (ЗСУ). Зокрема, це були ті фірми, які продавали Міноборони славнозвісні яйця по 17 грн за штуку. А 2 лютого цього року ДБР заарештувало ексзаступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова. Останньому оголосили про підозру в розтраті понад 1 млрд грн, призначених на закупівлю засобів індивідуального захисту для ЗСУ. Окрім Шаповалова підозри отримали заступник директора департаменту державних закупівель Міноборони Богдан Хмельницький і колишній заступник керівника держпідприємства «Промоборонекспорт» Володимир Терещенко.

Подякувати 🎉