Facebook Pixel

Підприємці, що продавали ЗСУ яйця по 17 грн, завдали збитків державі на 4,6 млн грн

Державне бюро розслідувань (ДБР) і Служба безпеки (СБУ) викрили та затримали групу, що привласнювала кошти, які були виділені на харчування військових Збройних сил України (ЗСУ).

Йдеться про фірми, які з-поміж іншого постачали яйця для Міноборони за завищеними цінами. У таких випадках, на думку злодіїв, найпростіше «сховати кінці у воду» – продукти можна «списати», «з’їсти на папері» тощо.

ДБР затримало чергову злочинну групу з пʼяти осіб. До складу групи входили представники підприємств-постачальників і військові, які відповідають за забезпечення однієї з військових частин ЗСУ. Також співробітники Бюро затримали військового, який вів «чорну бухгалтерію» махінаторів.

Сума встановлених збитків державі від діяльності цієї групи на цей час сягає понад 4,6 млн грн. «Заощаджені» кошти, які перераховувало Міністерство оборони України на рахунки суб’єкта господарювання, учасники схеми ділили між собою.

Під час проведених обшуків в учасників злочину вилучено чорнову бухгалтерію, записи, незаконну зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, понад 1 млн грн готівкою.

Натепер затриманим особам готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Попередня кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірено особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

Контекст. Зловмисники вигадують й інші схеми – до фінансово-господарських документів вносилися неправдиві дані щодо отримання військовою частиною продуктів на свій склад, коли насправді туди нічого не постачалося. Потім «віртуальні» продукти «списували» – начебто їх спожили солдати.

Подякувати 🎉