Facebook Pixel

Міноборони розпочинає цифровізацію процесу взяття на військовий облік

Процес взяття військовозобов'язаних громадян України на військовий облік буде спрощено, а низка процесів — оптимізована за допомогою цифровізації. Про це повідомила заступник міністра оборони України Ганна Маляр.

«Наразі ведеться робота зі спрощення порядку взяття на облік, вивчається питання пріоритетності професій, споріднених із військово-обліковими спеціальностями. Тому будуть зміни, щодо яких Міноборони обов'язково повідомить… Опрацьовується питання спрощення всіх процедур взяття на облік як чоловіків, так і жінок. Зокрема цифровізація тих процесів, які технічно можна перевести в онлайн», — повідомила Маляр.

Вона нагадала, що протягом 2022 року діятиме перехідний період для взяття на військовий облік жінок, які володіють професіями з оновленого списку військовозобов'язаних. Штрафи в цей період не стягуватимуться.

Як повідомлялося, 11 жовтня Міністерство оборони України наказом №313 розширило список професій, які зобов'язують жінок стати на військовий облік. Усього до списку входить понад 100 професій. Наказ набув чинності 17 грудня.

Відповідно до цього списку професій, жінки віком від 18 до 60 років мають стати на військовий облік протягом 2022 року.

Згодом голова парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич (фракція «Слуга народу») заявив, що Міноборони скоротить цей список професій.

Подякувати 🎉