Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Військовий облік для жінок в Україні: які штрафи чекають на працівниць та їхніх роботодавців

Які штрафи чекають на жінок, що не встали на військовий облік, та їхніх роботодавців. Фото: УНІАН

Які штрафи чекають на жінок, що не встали на військовий облік, та їхніх роботодавців. Фото: УНІАН

17 грудня в Україні набув чинності наказ Міноборони про перелік професій, представниці яких будуть змушені встати на військовий облік. Документ включає 35 видів спеціальностей і сотні професій, до числа яких входять фінансисти, енергетики, бухгалтери, психологи, журналісти, хіміки, діловоди, рекламщики, музиканти та інші.

Quote«Це дійсно наказ Міноборони, ви знаєте, це не афішувалося, але такий перелік був і раніше, зараз трошечки цей перелік був розширений... Це було зроблено, щоб у разі мобілізації, у разі настання військових дій і оголошення воєнного стану ці люди могли бути мобілізовані й бути корисними у військах», — прокоментувала радниця заступника голови Міноборони оборони Наталія Воронкова «Громадському радіо».

Закон чинності набув, але як його реалізувати на практиці точно не можуть сказати навіть у Міноборони.

Quote«Я зателефоную в кілька військкоматів і дізнаюся, чи є у них план дій, бо кожен військкомат самостійно визначає алгоритм, як стати на облік. Думаю, що ми розробимо алгоритм і до кінця наступного тижня він буде на сайті військкоматів», — уточнила Воронкова.

Вона не виключила, що, ймовірно, на облік можна буде стати «електронно».

Брифінг щодо роз`яснення положень наказу Міноборони № 313 про перелік професій для жінок і перебування їх на військовому обліку відбудеться сьогодні, 23 грудня, і транслюватиметься на офіційній сторінці Сухопутних військ Збройних Сил України.

Що робити роботодавцям

Законом передбачено, що відтепер на роботодавців буде покладено зобов’язання стежити, щоб жінки, які вже працюють на підприємстві та підпадають під категорію військовозобов’язаних, встали на облік. Перевіряти військово-облікові документи доведеться і під час прийому жінок на роботу.

Якщо роботодавець цю вимогу проігнорує, йому загрожуватиме штраф від Держпраці та територіального центру комплектування й соціальної підтримки розміром від 5 100 до 8 500 грн. Працівниць, які не встали на облік, можуть оштрафувати на 850 — 1 700 грн.

ТЦК ставитиме жінок на облік за двох умов:

  • Посада чи спеціальність є у переліку професій.
  • Жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров'я та віком. Стан здоров'я визначить військово-лікарська комісія, граничний вік перебування в запасі – 60 років.

Згідно з законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» для постановки на військовий облік треба особисто прибути до військкомату.

Необхідні документи:

  • заява про взяття на військовий облік;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • військово-обліковий документ;
  • свідоцтво про народження дітей (якщо є).
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини