Facebook Pixel

Мінімальна застава для фігуранта справи «Роттердам+», падіння цін в Україні та підготовка до газової війни. Головне за 9 серпня

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Фото: УНІАН

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Фото: УНІАН

В Україні набирає обертів розслідування схеми «Роттердам+». Суд учора ухвалив, відверто кажучи, дивне рішення — ризначив єдиному затриманому підозрюваному у цій справі на мільярди гривень мінімальну заставу у 2 млн грн. Тепер будемо уважно стежити за тим, наскільки швидко і цей підозрюваний залишить Україну. А тим часом російський «Газпром» «готує сани влітку» — тобто накопичує газ для можливої газової війни з Україною. Але про все по порядку.

Новини коротко

Фігурантові справи «Роттердам+» призначили заставу в 25 разів меншу, ніж просили прокурори. Суддя Солом'янського суду Києва Марія Зелінська призначила підозрюваному у справі «Роттердам+» директору підприємства «Оператор ринку» Володимиру Євдокімову запобіжний захід у 2 млн грн, повідомляє Центр протидії корупції. Раніше голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький заявляв, що прокурори просять суд призначити заставу в розмірі 50 млн грн. Євдокімов – єдиний затриманий у цій справі з шести підозрюваних.

«Газпром» втрачає експорт в Україну. Експорт російського газу в Європу може зменшитися більш ніж на 10%, а згодом і зовсім припинитися. Про це повідомляє російське видання «Коммерсантъ». Такий спад експорту відбувся через заповнювання зарубіжних газових сховищ. Зараз вони заповнені на 84%, це лише на 3 процентних пункти менше, ніж у листопаді минулого року. Таким чином монополіст готується до можливої газової війни з Україною. Контракт на прокачування газу через нашу територію діє тільки до кінця року.

Telegram Logo

Ціни в Україні продовжують знижуватися. За даними Держстату, дефляція в липні проти червня склала 0,6%. Місяцем раніше вона становила 0,5%. Найбільше ціни знизилися на овочі. Також подешевшали деякі продукти харчування і безалкогольні напої, взуття та одяг. Водночас подорожчали яйця, м'ясо й риба, тютюнові вироби та алкоголь. Річна інфляція зараз становить 9,1%.

У київської мережі IL Molino виникли проблеми через якість продуктів. Держспоживслужба повідомила, що головний державний інспектор Києва ухвалив рішення «про тимчасове припинення» діяльності виробництва та обігу харчових продуктів ТОВ «Тераса», яке є власником ресторанів IL Molino. Компанія буде притягнута до відповідальності згідно з законом, який регулює обіг харчових продуктів. У самій мережі заявили, що не погоджуються з висновками служби, і ресторани працюють у звичайному режимі.

Арон Майберг зберіг за собою посаду голови наглядової ради МАУ. У повідомленні компанії йдеться, що таке рішення прийняли акціонери авіаперевізника. У наглядовій раді він представляє компанію «Кепітал інвестмент проджект». Термін дії його повноважень не уточнюється. Зі складу наглядової ради також вибув Максим Ковтун. Його місце посів ще один представник «Кепітал інвестмент проджект» — Володимир Богацький.

Коментарі

Всі новини