Facebook Pixel

Мінфін США прогнозує перший в історії дефолт 15 грудня

Міністерка фінансів Джанет Єллен заявила в листі до лідерів Конгресу, що в неї не залишиться місця для маневру, тому уникнути першого в історії країни дефолту після 15 грудня не вдасться.

Мінфін США може залишитися з недостатніми ресурсами для продовження фінансування уряду після 15 грудня, повідомляє marketwatch.

Нова дата Єллен на 12 днів пізніше дати 3 грудня, яку вона зазначила в листі до Конгресу від 18 жовтня. Цей лист ґрунтувався на тому факті, що Конгрес ухвалив збільшення ліміту боргу на $480 млрд як тимчасовий захід.

У своєму листі Єллен сказала, що додатковий час відображає свіжіші оцінки державних доходів і витрат. Цей закон передбачає, щоб Казначейство перерахувало 118 млрд до 15 грудня до трастового фонду Highway.

Єллен неодноразово попереджала, що нездатність впоратися з лімітом боргу та допущення дефолту уряду буде катастрофою і, ймовірно, підштовхне країну до рецесії.

«Щоб забезпечити повну довіру та довіру Сполучених Штатів, дуже важливо, щоб Конгрес якнайшвидше підвищив або призупинив ліміт боргу», — написала Єллен лідерам Конгресу.

Після цього Єллен сказала, що вона мала «високий ступінь впевненості в тому, що вона зможе профінансувати уряд США до 15 грудня». Проте існують сценарії, за яких в уряду залишиться недостатньо ресурсів для фінансування операцій після 15 грудня.

Світ проблем Мінфіну США

Необхідність підняти або призупинити обмеження боргу — лише одна з бюджетних проблем, що стоять перед Конгресом. Законодавці також мають затвердити бюджет до 3 грудня, коли закінчаться нинішні заходи тимчасового фінансування. Нездатність зробити це призведе до зупинення роботи уряду.

Демократи мають намір затвердити заходи на суму $1,75 трлн, спрямовані на розширення мережі соціального захисту та боротьбу із загрозами зміни клімату. Спікер Ненсі Пелосі заявила, що сподівається, що Палата представників вживе цього заходу, проти якого виступають республіканці, цього тижня. Він також має пройти через Сенат.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉