Facebook Pixel

Світова економіка: у фокусі уваги — інфляція, ФРС, біткоїн і коронавірус

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Новинне тло тижня з 8 по 12 листопада буде менш насичене, ніж на початку листопада. У фокусі — ситуація на ринку енергоресурсів, інфляційні ризики, нові рекорди на ринку криптовалют і коментарі представників інвестиційних спільнот щодо ухваленого рішення ФРС США розпочати згортання стимулів вже в листопаді поточного року.

Інформаційне поле буде сконцентровано навколо даних, що біткоїн досяг цінового максимуму з показником близько $66 500, а ефіріум піднявся до нового рекорду $4760. Причиною оптимізму та підвищеного попиту стала технічна тенденція, фінансові потоки великих і дрібних інвесторів, а також побоювання інфляції. Але це ще не все. Ми чекаємо на вартість біткоїна в діапазоні $68 тис. – 72 тис. за монету вже в поточному місяці.

Гривні зовнішнє тло новин не обіцяє жодних потрясінь. Початок листопада, імовірніше за все, пройде в руслі тенденції всього року: гривня зростатиме до рівня 26 за долар США і опустить євро нижче за показник 30.

Індекс споживчих цін США, на який чекаємо до релізу в середу, 10 листопада, може свідчити про прискорення інфляції другий місяць поспіль. ФРС готова вжити заходів, якщо зростання цін цього потребуватиме. Це означає, що волатильність на фондовому ринку США найближчими днями буде висока. Регулятору доведеться в якийсь момент визнати, що інфляція не тимчасова, і з його боку було би прогресивно підняти ціль щодо індикатора до 3 із 2%.

На початок тижня фондовий ринок у всьому світі був стійкий, без різких потрясінь. Акції США були стабільні, оскільки інвестори стежать за тим, як ціновий тиск впливає на грошово-кредитну політику та темпи відновлення економіки. Прибутковість долара та казначейських облігацій зросла. Європейський індекс Stoxx 600 майже не змінився: акції енергетичних компаній зросли, а акції роздрібних — упали. Ф'ючерси США знизилися після того, як усі основні фондові індекси США в п'ятницю, 5 листопада, досягли рекордів, а індекс S&P 500 показав зростання п'ятий тиждень поспіль. Азіатські акції були змішані.

Серед новин цього тижня варто звернути увагу на те, що в понеділок, 8 листопада, розпочнеться з'їзд Центрального комітету Компартії Китаю. А США відчиняють двері туристичному потоку, але лише для вакцинованих іноземних туристів.

Ситуація навколо коронавірусу кращою не стає. Кількість виявлених випадків коронавірусу у світі становила 249 549 888. Усього з початку пандемії у світі після захворювання на COVID-19 померло 5 044 893 людини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора