Facebook Pixel

Джанет Єллен закликала конгресменів підвищити межу держборгу, пригрозивши дефолтом США

Міністерка фінансів США Джанет Єллен звернулася до конгресменів, пояснивши необхідність підвищити межу держборгу, інакше США очікує дефолт.

«У лічені дні мільйони американців можуть виявитися без грошей. Ми могли спостерігати невизначені затримки в критичних платежах. Майже 50 мільйонів людей похилого віку можуть на якийсь час перестати отримувати чеки соціального забезпечення. Війська можуть залишитися без зарплати. Мільйони сімей, які покладаються на щомісячну податкову знижку на дітей, можуть зіткнутися із затримками. Коротше кажучи, Америка не виконає свої зобов'язання», — пише Єллен.

За її словами, дефолт США може викликати стрибок процентних ставок, різке падіння цін на акції та інші фінансові потрясіння.

«Наше нинішнє економічне відновлення перетвориться на рецесію з ростом у мільярди доларів і втратою мільйонів робочих місць», — зазначила пані Єллен.

Дефолт також зробить територію США більш дорогим місцем для життя, оскільки більш висока вартість запозичень ляже на плечі споживачів. Виплати з іпотеки, автокредити, рахунки по кредитних картах — все, що купується в кредит, буде дорожче після дефолту.

Вона також звернула увагу, що схожа ситуація була в 2011 році, коли балансування на межі встановленої стелі боргу підштовхнуло Америку до краю кризи.

Тоді кредитний рейтинг США був знижений, і стався серйозний спад на фондовому ринку. Це призвело до збоїв на фінансових ринках, які тривали місяцями.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉