Facebook Pixel

Мінфін роз'яснив, чому Зеленський ветував законопроєкт про єдиний податковий рахунок

Фото: «Інформатор Гроші»

Фото: «Інформатор Гроші»

Президент наклав вето на законопроєкт про єдиний рахунок через наявність в ньому поправки, яка ніяк не пов'язана з його змістом.

Таке роз'яснення зробив Мінфін.

Законопроєкт №1049 вводить єдиний рахунок для сплати податків і зборів. Наявність такого рахунку має усунути підстави для виникнення великого числа технічних проблем при перерахуванні зазначених платежів. Він оптимізує діяльність податкових органів і спростить життя бізнесу.

Telegram Logo

Зараз цей законопроєкт повернуто до Верховної Ради з пропозиціями президента. Причиною цього стала поправка, яка була внесена в текст на засіданні комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики. По своїй суті вона ніяк не пов'язана зі змістом законопроєкту. Вона не стосувалася єдиного рахунку, а мала на меті регулювати націнки для оптових і роздрібних структур, що здійснюють продаж сигарет. Запропонував поправку депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський.

Поява цієї поправки викликала негативну реакцію виробників тютюнової галузі, з-за чого навіть припинялося виробництво на декількох фабриках. У результаті недовиконання плану по збору акцизного податку склало близько 3 млрд грн.

У Мінфіні висловили сподівання, що Верховна Рада невдовзі проголосує за законопроєкт вже без цієї правки, і буде дано старт впровадженню єдиного рахунку.

Контекст. Раніше Кабмін звернувся до президента з пропозицією накласти вето на законопроект №1049.

НАБУ відкрило справу проти трьох народних депутатів від «Слуги народу», а саме Олександра Дубінського, Олександра Юрченка та Андрія Холодова через поправки в законопроект №1049.

Коментарі

Всі новини