IT

Мінціфри розробляє віртуальну ВЕЗ для IT-компаній

Фото: thedigital.gov.ua

Фото: thedigital.gov.ua

Міністерство цифровий трансформації України працює над віртуальною вільною економічною зоною для IT-компаній Дія.City, яку планують запустити до початку 2021 року. При цьому дія ВЕЗ буде поширюватися на всю територію української юрисдикції.

Про це повідомив міністр цифровий трансформації Михайло Федоров під час брифінгу, повідомляє прес-служба Мінцифри.

«Це реєстр, цифрова книга, де компанія реєструється. Це нові умови для компаній, для того, щоб були прозорі відносини: компанії офіційно наймають людей, прозоро сплачують податки, а правоохоронні органи не заважають працювати», — зазначив він.

Telegram Logo

За словами заступника міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, в Дія.City для IT-фахівців залишаться такі ж умови, які вони мають при оформленні як ФОП.

«Тобто 5% податку на доходи фізичних осіб та мінімальне ЄСВ 22%, в цьому році це 1039 гривень. Для компаній ми вводимо податок на виведений капітал — ставка 10% при виведенні дивідендів або 15% прирівняних до них платежів», — пояснив він.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Замміністра висловив сподівання, що проект запрацює вже в новому році.

Щоб врегулювати всі нюанси з ВЕЗ Мінціфри має намір подати до Верховної Ради пакет з чотирьох законопроектів. Перший з них буде стосуватися безпосередньо Діі.City. Тут будуть регламентовані основні принципи роботи ВЕЗ. Зокрема, середня зарплата буде зафіксована на рівні 1,2 тис. євро. Також будуть прописані умови адміністрування компаніями тощо.

Другий законопроект стосуватиметься змін до податкового кодексу. Третій — «маски-шоу стоп».

«Ми хочемо зробити так, щоб правоохоронні органи мали можливість заходити, залучати техніку, мати цифрову копію, але не повністю зупиняти діяльність компанії», — пояснив заступник міністра цифровий трансформації Олександр Борняков.

Останній законопроект врегулює зміни до трудового законодавства, які будуть адаптовані під галузь. Сучасний КЗпП не зовсім зручний для IT-компаній. Наприклад, по ньому не можливо відправити людину в більш ніж 60-денне відрядження.

«Наша ідея, щоб сюди могли приїхати кращі люди з усього світу і в колаборації один з одним робити кращі продукти, якими пишатиметься Україна», — пояснив радник віце-прем'єр-міністра, міністра цифровий трансформації України Денис Олейников.

Раніше Мінціфри анонсувало запуск платформи «Дія.Бізнес», націленої на малий і середній бізнес.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини