Україна працевлаштує 5 тис. IT-фахівців з Білорусі — Мінціфри

Кабінет міністрів України забезпечив можливість імміграції в Україну 5 тис. ІТ-фахівців з Білорусі та вже розподілив квоти по областям України.

«5 тис. квот розподілені по областях України, в яких зосереджена найбільша кількість ІТ-компаній. Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 фахівців, Харківська — 700, а місто Київ отримало 2,5 тис. квот», — повідомив віце-прем'єр-міністр — міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.

Зміни пов'язані з серйозними обмеженнями в доступі до інтернету, мобільного зв'язку та систематичні перебої в роботі банківської системи через соціально-політичний конфлікт в суміжній з Україною країні.

Telegram Logo

На думку міністра, це змушує ІТ-компанії Білорусі шукати можливості для переїзду в іншу країну.

Для українських компаній спрощені правила прийому на роботу фахівців з Білорусі. З документів потрібні лише копії паспорта із завіреним перекладом і кольорове фото 3,5×4,5.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Потім компанія звертається із заявою в Центр зайнятості, до якої додає копії паспорта іноземця, фото і проект трудової угоди з ним», — уточнив Федоров.

Протягом 5-7 днів Центр зайнятості видає дозвіл на роботу. Щоб скористатися квотами, фахівці, які проживають в Україні, можуть подати документи до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем реєстрації. Іноземні фахівці за кордоном — в консульські установи України.

Міністр підкреслив, що імміграція в рамках квот дозволяє іноземним ІТ-фахівцям працевлаштовуватися на тих же умовах, що і громадяни України.

Він також додав, що в Мінцифрі готові сприяти і надавати консультаційну підтримку іноземним ІТ-фахівцям для локалізації в Україні в режимі 24/7.

Для отримання консультації вони можуть звернутися по телефону +380 50 516 64 35.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини