IT

Зростання кількості спеціалістів і щорічні $5 мільярдів. Як український IT-ринок змінився з 2015 року — дослідження

Автор

Український IT-ринок з 2015 року зріс удвічі – кількість фахівців цієї галузі складає 184,7 тис. IT-галузь, яка лідирує за експортом послуг в Україні, приносить близько $5 млрд щорічно, йдеться в дослідженні компанії N-IX, пише ліга.net.

У 2018 році IT-компанії переважно зосередилися на розробці програмного забезпечення (ПЗ). Цей сектор зріс на 19%. За даними компанії HackerRank, Україна зайняла 11-е місце серед 50 країн світу з кращими розробниками ПЗ та 6-е місце в рейтингу кращих програмістів TopCoder.

Також наголошується, що на інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) припадає 20% всього українського експорту послуг. Це робить сектор третім за величиною на ринку.

Крім цього, за даними Світового Банку, PwC і IT Ukraine, в Україні знаходяться:

  • понад 1600 компаній, що надають IT-послуги, та понад 4 тис. технологічних компаній;
  • понад 100 компаній з рейтингу великих світових компаній за кількістю виручки Fortune, які користуються послугами українських IT-компаній.

Через зростання попиту на послуги з розробки кількість пов'язаних з технологіями вакансій у DOU в 2018 році збільшилась з 3,1 тис. до 4,6 тис. на місяць. А компаній, що пропонують можливості працевлаштування в DOU, стало більше на 38% — з 2,4 тис. до 3,3 тис. З-поміж всіх вакансій 31% припадає на ІТ-спеціалістів Front-end, QA і PHP.

У Києві працюють 37% (або 68,5 тис.) розробників ПЗ від кількості всіх IT-фахівців, свідчать дані Stack Overflow. Друге місце посідає Львів. Там працюють понад 20 тис. IT-фахівців і близько 317 IT-компаній, що надають послуги з аутсорсингу програмного забезпечення клієнтам у США та в Західній Європі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Головне за 5 червня від The Page

Найважливіші новини бізнесу за 5 червня в щоденній підписці від The Page. З нами ви не пропустите нічого з того що дійсно заслуговує на увагу

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.