Facebook Pixel

МХП працює над проєктом заводу з виробництва вуглекислоти з біогазу або біоетанолу

«МХП Еко Енерджі» та американська Marquis Energy працюють над проєктом заводу з виробництва вуглекислоти в Україні з біогазу або біоетанолу.

Про це повідомив президент «МХП Еко Енерджі» Олександр Домбровський агентству «Інтерфакс Україна» в кулуарах Київського міжнародного економічного форуму.

Агрохолдинг розглядає два основні проєкти виробництва вуглекислоти. Сировиною може бути біогаз, який застосовується за наявною технологією, або біоетанол, що використовується на інноваційному виробництві вуглекислоти.

Telegram Logo

Проєкт заводу з когенераційними біогазовими установками, про який Домбровський уперше заявив у серпні 2020 року, дасть змогу виробляти 40 тис. — 60 тис. тонн вуглекислоти на рік.

Альтернативний проєкт — завод із виробництва вуглекислоти з біоетанолу — МХП має намір реалізувати спільно з американською компанією Marquis Energy.

«Він для нас набагато цікавіший, тому що ми плануємо — підкреслюю — плануємо переробляти 550 тис. — 600 тис. тонн кукурудзи та виробляти близько 200 тис. куб. м біоетанолу на експорт, не для внутрішнього ринку. Через наших американських партнерів ми плануємо виробляти близько 140 тис. тонн WDGS — спеціальної високопротеїнової натуральної добавки з високим вмістом амінокислот, потрібної для вирощування кормів», — поділився Домбровський.

За його словами, це спеціальна добавка, що покращує засвоюваність корму для курей та підвищує ефективність виробництва курячого м'яса.

Продовольча вуглекислота високого ступеня очищення (99,99%) буде вироблятися загальним обсягом близько 120 тис. — 130 тис. тонн на рік.

«Якщо будемо будувати цей завод, то в нас буде достатня кількість продовольчої вуглекислоти, яку ми частково використовуватимемо в себе як основу для використання кріогенних технологій. Якщо з якихось причин ми не почнемо будівництво — ми повернемося до попереднього проєкту», — підсумував Домбровський.

МХП — найбільший виробник курятини в Україні, що займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясоперероблення. На європейський ринок МХП постачає охолоджені напівтуші курей, які переробляються також і на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Засновник і мажоритарний акціонер МХП — український бізнесмен Юрій Косюк.

Коментарі

Всі новини