Вибухи у Бейруті: масштаби катастрофи та її причини

Фото: Nicolas Tawk

Фото: Nicolas Tawk

У столиці Лівану Бейруті 4 серпня пролунала низка вибухів, внаслідок яких загинули понад 100 осіб. Багато людей вважаються зниклими безвісти, поранення отримали близько 4 тис. осіб, серед яких 50 дипломатів.

Фото: Nicolas Tawk

Фото: Nicolas Tawk

Причиною вибуху стали 2,75 тис. тонн аміачної селітри, яка начебто зберігалася протягом шести років на складі в порту, повідомило Reuters.

Варто зазначити, що аміачну селітру (нітрат амонію) використовують як добриво, вона є вибухонебезпечною, особливо в разі контакту з вогнем.

Telegram Logo

Місто частково зруйновано, вибух був настільки сильним, що звук від нього було чутно за 200 км на Кіпрі, заявили очевидці.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Телеканал LBC International із посиланням на власне джерело повідомив, що під час засідання ради безпеки було оприлюднено версію подій. Згідно з нею, в порту відбувалися зварювальні роботи, під час яких загорілася піротехніка, а далі вогонь перекинувся на нітрат амонію. Однак незалежних підтверджень цього немає.

Селітра потрапила до складу у вересні 2013 року. Судно під молдавським прапором перевозило селітру з Грузії до Мозамбіку, однак вантаж було конфісковано, і він залишився в порту.

Водночас президент США заявив, що вибух міг бути навмисною атакою. Однак декілька високопосадовців повідомили, що офіційні дані суперечать підозрам Трампа.

Влада Ізраїлю також заперечила свою причетність до вибуху і запропонувала гуманітарну допомогу. Крім того, допомогу запропонували Іран і Саудівська Аравія.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини