Facebook Pixel

Вибухи у Бейруті: масштаби катастрофи та її причини

Фото: Nicolas Tawk

Фото: Nicolas Tawk

У столиці Лівану Бейруті 4 серпня пролунала низка вибухів, внаслідок яких загинули понад 100 осіб. Багато людей вважаються зниклими безвісти, поранення отримали близько 4 тис. осіб, серед яких 50 дипломатів.

Фото: Nicolas Tawk

Фото: Nicolas Tawk

Причиною вибуху стали 2,75 тис. тонн аміачної селітри, яка начебто зберігалася протягом шести років на складі в порту, повідомило Reuters.

Варто зазначити, що аміачну селітру (нітрат амонію) використовують як добриво, вона є вибухонебезпечною, особливо в разі контакту з вогнем.

Telegram Logo

Місто частково зруйновано, вибух був настільки сильним, що звук від нього було чутно за 200 км на Кіпрі, заявили очевидці.

Телеканал LBC International із посиланням на власне джерело повідомив, що під час засідання ради безпеки було оприлюднено версію подій. Згідно з нею, в порту відбувалися зварювальні роботи, під час яких загорілася піротехніка, а далі вогонь перекинувся на нітрат амонію. Однак незалежних підтверджень цього немає.

Селітра потрапила до складу у вересні 2013 року. Судно під молдавським прапором перевозило селітру з Грузії до Мозамбіку, однак вантаж було конфісковано, і він залишився в порту.

Водночас президент США заявив, що вибух міг бути навмисною атакою. Однак декілька високопосадовців повідомили, що офіційні дані суперечать підозрам Трампа.

Влада Ізраїлю також заперечила свою причетність до вибуху і запропонувала гуманітарну допомогу. Крім того, допомогу запропонували Іран і Саудівська Аравія.

Коментарі

Всі новини