Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Антикоронавірусні протести у Китаї набирають обертів: люди вимагають від Сі Цзіньпіна йти геть

Цими вихідними Китай сколихнули масові протести. Люди вийшли на вулиці Пекіна, Шанхаю, Уханя та Сіньцзяня з вимогою відставки китайського лідера Сі Цзіньпіна та провладної комуністичної партії. Про це пише Bloomberg.

Протестувальники наголошують, що більше не довіряють владі, тому вона повинна піти.

Що спричинило масові протести у Китаї

Масштабним протестам передували жорсткі обмеження, запроваджені китайською владою для стримування захворюваності Covid-19, яка останні декілька днів б'є рекорди. Люди стикаються з карантином і блокуванням пересування, зокрема, цілі житлові будинки закривають на карантин. Під час одного з таких жорстких заходів рятувальники не потрапили до палаючого будинку, й люди були змушені просто залишатися у вогні, через що загинуло 10 осіб. Саме після того, як відео цієї пожежі поширилося мережею, й почалися такі масові протести.

Масові протести у Китаї через коронавірусні обмеження

Масові протести у Китаї через коронавірусні обмеження

Люди бояться, що наступного разу подібне може статися з ними. Тому жителі багатьох китайських міст не дають владі закривати свої будинки на карантин — вони збираються під будівлями та блокують встановлення сумнозвісної «залізної варти», тобто спеціальних воріт.

Quote«За цими протестами стоять десятки, а може й сотні людей, принаймні судячи з відеороликів, які я бачив. А між містами є зв’язок — це загальнонаціональна справа», — прокоментував протести професор Каліфорнійського університету Перрі Лінк.

Поки влада Китаю не знайшла нічого кращого, як повністю ізолювати хворих на коронавірус. А все через те, що рівень вакцинації у країні знаходиться на дуже низькому рівні у порівнянні з іншими країнами. Такі заходи дуже сильно не подобаються місцевому населенню, тож цілком імовірно, що рівень протестів, які вже переходять у більш агресивні, буде лише рости.

Варто зазначити, що на протестах було дуже багато поліції, яка застосувала силу до протестуючих та почала їх розганяти. Декількох людей навіть заарештували. Наразі влада Китаю не коментує інформацію ні щодо протестів, ні щодо затримань.

Поліція на протестах у Китаї

Поліція на протестах у Китаї

Контекст. Ситуація з поширенням коронавірусу у Китаї та кількість смертей від Covid поставили владу країни у важке становище. Чиновники навмисно занижують дані, а щоб хоч якось стримувати розповсюдження коронавірусу, застосовують дуже жорсткі заходи. Однак поки ніякі заходи не дають бажаного результату, й навіть навпаки лише обурюють місцеве населення на змушують виходити на протести.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉