Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Британія пригрозила ввести санкції проти путінських олігархів. У Кремлі занервували

Лондон збирається ввести санкції проти компаній і олігархів із РФ. Москва назвала це атакою на бізнес. Фото: Pixabay

Лондон збирається ввести санкції проти компаній і олігархів із РФ. Москва назвала це атакою на бізнес. Фото: Pixabay

Британська влада заявила про намір змінити своє санкційне законодавство в такий спосіб, щоб воно могло охопити російських олігархів і їхні активи. У РФ ці заяви назвали «тривожними». Як пише Sky News, Британія повною мірою готується відповісти на потенційний напад Росії на Україну.

Quote«Наразі санкції, передбачені законом, є вузькоспрямованими: ми можемо вводити їх лише проти тих компаній, які безпосередньо причетні до дестабілізації України. Ми хочемо розширити охоплення так, щоб під санкції могла потрапити будь-яка компанія, що представляє інтерес для Кремля, і сам російський режим, щоб путінським олігархам і компаніям, що підтримують російську державу, не було куди сховатися», — заявила очільниця британського МЗС Ліз Трасс.

Вона не виключила, що санкції можуть торкнутися й нерухомого майна в Лондоні, яке перебуває у власності «олігархів Володимира Путіна». Однак міністерка не уточнила, проти кого та які саме обмежувальні заходи розглядаються. Згідно з її планами, відповідний законопроєкт буде внесений до парламенту вже сьогодні, 31 січня.

У Кремлі відреагували на заяву МЗС Британії. Речник Путіна Дмитро Пєсков назвав наміри британської влади тривожними.

Quote«Це дуже тривожні заяви з Лондона. Я вважаю, вони є тривожними не тільки для нас і наших компаній. Це демонструє непередбачуваність Лондона», — наголосив він.

Пєсков назвав наміри британців «неприкритою атакою на бізнес» і анонсував заходи у відповідь.

Quote«Атака однієї окремо взятої країни на російський бізнес, звісно, передбачає заходи у відповідь, і ці заходи буде сформульовано винятково з огляду на наші власні інтереси, з урахуванням наших власних інтересів у разі, якщо це буде потрібно», — сказав він.

Офіційна представниця російського МЗС Марія Захарова також не залишила без уваги заяву британської міністерки.

Quote«Головне — ні кроку назад, місис Трасс! Ми на вас дуже сподіваємося. Жодні миттєві британські фінансові інтереси не можуть бути важливішими за демократію та свободу! Доведете свою думку до реалізації, можете претендувати на отримання знака «За взаємодію». Намагайтеся. До речі, там у вас є список, кого з корупціонерів Росія просила видати», — зазначила вона.

Контекст. Минулого тижня прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що попередив свого російського колегу Володимира Путіна про катастрофічні наслідки для РФ у разі нападу на Україну. Він також підкреслив, що його країна перебрала на себе роль лідера в процесі «створення пакета економічних санкцій» проти Москви.

Цього тижня Ліз Трасс і Борис Джонсон відвідають Україну. За даними нардепа Олексія Гончаренка, британський прем'єр прибуде до Києва вже завтра, 1 лютого. Ба більше, цього тижня в Джонсона також заплановано телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини