Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як українцям отримати медичну допомогу в Литві – інструкція МОЗ

Литва забезпечує ряд безоплатних медичних послуг. Фото: Pixabay

Литва забезпечує ряд безоплатних медичних послуг. Фото: Pixabay

Українці, які були змушені виїхати з країни до Литви через російську військову агресію, можуть отримати в цій країні безоплатну медичну допомогу.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.

За даними МОЗ, якщо українці, що прибули до Литви в пошуках тимчасового притулку, ще не встигли оформити медичну страховку, вони можуть отримати термінову допомогу в медзакладі муніципалітету, у якому зареєструвалися. Викликати екстрену медичну допомогу в Литві можна за номером екстрених служб 112. Окремі номери для виклику «швидкої»: 03, 103, 033.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Усі українці, що зареєструвалися для отримання тимчасового захисту, автоматично отримують державне медстрахування.

У громадян України, які починають легально працювати в Литві, із зарплати автоматично утримують страхові внески. Якщо ви не зареєструвалися для отримання притулку й не маєте офіційної роботи, необхідно придбати приватне страхування.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Українцям, які мають тимчасову посвідку на проживання в Литві, для отримання медичної допомоги необхідно:

  • звернутися до реєстраційного центру, щоб отримати картку з персональним кодом електронної історії здоров’я ESI. Код дає змогу ідентифікувати людину для отримання медичних послуг і ліків за рецептом, який треба показувати в медзакладах і аптеках;
  • відвідати найближчу поліклініку чи Центральну поліклініку у Вільнюсі або звернутися до лікарні муніципалітету, де ви зареєстровані. Знайти медустанову можна за посиланням.

Щоб отримати консультацію лікаря-спеціаліста в державній лікарні, спочатку потрібно звернутися до сімейного лікаря (терапевта). Сімейний лікар призначає лікування та препарати, а в разі потреби виписує направлення до вузького спеціаліста або на шпиталізацію. Без направлення сімейного лікаря (терапевта) послуги вузького спеціаліста будуть платними.

Шукачам притулку з України Литва забезпечує такі безоплатні медичні послуги:

  • невідкладна медична допомога;
  • огляд і медична допомога під час вагітності;
  • медична допомога при пологах;
  • інші медичні послуги, ненадання яких може призвести до погіршення здоров’я та необхідності невідкладної медичної допомоги;
  • реабілітація постраждалих від війни
  • вакцинація проти COVID-19 (тел. 1808, не з литовського оператора: +370-66-01-1808);
  • вакцинація дітей за календарем щеплень;
  • необхідні ліки за рецептом.

Громадяни України можуть претендувати й на безплатну психологічну допомогу в Литві. Контакти відповідних спеціалістів можна знайти тут.

Пам’ятку щодо отримання медичної допомоги в Литві для українців також можна подивитися за посиланням.

Як повідомлялося, з опитаних у червні українських мігрантів — як внутрішніх, так і зовнішніх — 85% оцінили ставлення до себе населення тієї місцевості, куди вони виїжджали через війну, як доброзичливе.

Коментарі

Всі новини