Facebook Pixel

Легалізація канабісу в Україні: МОЗ закликав депутатів узаконити медичну марихуану

Автор
Канабіс пропонували легалізувати ще у 2019 році. Фото: Pixabay

Канабіс пропонували легалізувати ще у 2019 році. Фото: Pixabay

МОЗ України закликав Раду ухвалити зареєстрований 2 червня групою депутатів законопроєкт про легалізацію канабісу в медичних цілях. У МОЗ зазначили, що це передусім медичне питання, а не політичне. Голосування за документ має відбутися 13 липня.

У міністерстві зазначили, що цей закон допоможе тяжкохворим українцям. Крім того, у багатьох європейських країнах давно дозволили застосовувати лікарські засоби, що містять канабіс. Марихуана, за даними Міністерства охорони здоров'я, є ефективною під час лікування понад 50 патологічних станів.

Водночас глава профільного комітету ВР Михайло Радуцький повідомив на брифінгу, що законопроєкт передбачає вилучення канабісу з групи легких наркотиків і переведення його до реєстру жорстко контрольованих препаратів.

Telegram Logo

Нардеп пояснив, що право виписувати електронний рецепт пацієнту для придбання медичного канабісу отримає тільки лікар. Він також додав, що марихуану визнано наркотичною речовиною лише в деяких країнах СНД, тоді як європейські й західні країни здебільшого її давно легалізували.

Радуцький висловив сподівання, що під час розгляду законопроєкту про легалізацію канабісу в першому читанні депутати подумають про пацієнтів, і додав, що друге читання очікується восени й у нардепів буде час, щоб виправити всі недоліки документа.

Контекст. Питання про легалізацію марихуани в Україні було включено до опитування президента Зеленського на парламентських виборах — тоді воно отримало підтримку 64% респондентів. The Page детально розбирало світовий ринок канабісу, а також з'ясовувало, для чого в Україні хочуть дозволити медичну марихуану.

ООН ще в грудні 2020 року вилучила канабіс із переліку небезпечних наркотиків. А у квітні 2021 року Кабмін виключив зі списку небезпечних низку лікарських препаратів, у яких застосовується канабіс.

Коментарі

Всі новини